Başarısız - ağ hatası

Ödevimle ilgili bir siteden dosya indirmeye çalışıyorum. Google Chrome kullanıyorum. Karşıma sürekli Başarısız - ağ hatası hatası geliyor dosya indirilemiyor sorun ne olabilir?

acemiadam acemiadam (220)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Farklı tarayıcı ile denedin mi? Başarısız - ağ hatası bazen sunucudan kaynaklanır. Mesela dosya indirmek istediğin sunucu teknik sorunlar yaşıyor olabilirsin.

    Google Chrome yerine Firefox veya Opera ile indirmeyi dene. Daha sonra şunları yap:

    • Antivirüs varsa gecici olarak kapat.
    • VPN kullanıyorsan devreden çıkart.
    • ADSL modemini kapat ve yeniden aç.

    mümkünse telefondan o dosya iniyor mu kontrol etmelisin.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Başarısız - ağ hatası genelde Windows Defender ya da benzeri antivirüs kaynaklı oluyor. İndirdiğin dosyada virüs veya zararlı yazılım varsa antivirüs programı bunu tespit edip bağlantını kesebiliyor.  Eğer antivirüs programını kapatıp indirebilirsen mutlaka ayrıca bir virüs taramasından indirdiğin dosyayı taratmanı öneririm.

      alattin alattin (16999)