Başarısız - virüs algılandı

Google Chrome'da dosya indirmek istediğimde indirme başarısız oluyor ve tamamlanmıyor. Google Chrome indirme alanında Dosya.rar -  Başarısız virüs algılandı yazıyor.

Çözümü nedir?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Chrome Başarısız - virüs algılandı indirma hatasının çözümü nedir?

    Google Chrome'da dosya indirme başarısız oluyorsa bunun sebeninde virüs algılandı yazıyorsa bunun sebebi antivirüs programıdır.

    Antivirüs programı indirmek istediğiniz dosyada virüs bulmuşsa indirme işlemini iptal eder. Bilgisayarınızda bir antivirüs programı yüklü olmasa bile Windows Defender dosyada virüs tespit ettiyse indirme işlemi iptal edilir. Dosyanın temiz olduğundan eminseniz ve risklerin ne olduğunu biliyorsanız Windows Defender'i kapatabilirsiniz:
    Windows Defender nasıl kapatılır? bu linkten Windows Defender nasıl kapatılır öğrenebilirsiniz.

    Eğer dosyanın virüslü olup olmadığından emin değilseniz dosyayı tekrar indirmeyi denemeyin.

    Fakat dosya güvebilir bir kaynaktan geliyorsa ve virüs olmadığından eminseniz Windows Defender'i geçici olarak kapatabilirsiniz.  Örneğin  Windows 10 için  Güncelleştirme ve Güvenlik altındaki Windows Defender bölümünden Windows defender'i geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

    Gerçek zamanlı koruma ve Bulut tabanlı koruma Kapalı konumuma getirildiğinde Windows defender geçici olarak devre dışı kalacaktır.

    Bu işlemi gerçekten emin olduğunuz dosyalar için yapın. Aksi takdirde bilgisayarınıza virüs bulaştırırsınız.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Kusura bakmayın ama olmuyor

      bloodrider bloodrider (1)