Başka bir kilit ekranı uygulaması yüklediğimde parmak izi çalışmıyor

Samsung A5 2017 telefonun kilit ekranından sıkılıp google play'den başka bir kilit ekranı indirip kurdum standart kilit ekranın yerine geçmeyip çift ekran kilidi oldu. Güç tuşuna bastığımda yada bildirim geldiğinde ekrana standart kilit ekranı geliyor. Sonradan kurduğum kilit ekranı standart kilit ekranın altında kalıyor. Bende ayarlardan standart kilit ekranını kapattım bu sefer parmak iziyle ekran açılmamakta bu durumu nasıl düzeltebilirim?

"Soru Güncellendi"

lion lion (595)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Next Lock Screen yorumlarına baktım. Senin gibi aynı sorun yaşayan pek çok kullanıcı var. Yani açılış ekranında çift ekran kilidi geliyor. Yine Huawei kullanıcıları aynı sorunu yaşamış. Güvenlikle ilgili bir durum söz konusu sanırım. Telefonunun güvenliği buna izin vermiyor muhtemelen.

    Burada asıl sorun şu:  Next Lock Screen asıl kilit ekranının yerine geçmiyor. Bir skin gibi çalışıyor. Aslında yaptığı arkaplanda lock screen'nin üstünü örtmek. Görünümünü değiştirmek.

    Yanlış hatırlamıyorsam Jelly Bean 4.3'den sonra Android kilit ekranının özelleştirilmesinin önüne geçti. Klavyeyi değiştirebiliyoruz,  launcher değişebiliyor. Ama gerçekte güvenlikten dolayı kilit ekranı değişmiyor.

    Böyle olunca da senin yaşadığın gibi iki kilit ekranı sorunu farklı marka model telefonlarda ortaya çıkabiliyor.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bende bir telefon tamiri yapan bir arkadaşa sordum aynı dediğiniz gibi bir durum söz konusuymuş. Ona da bu konuda bir çok soru geliyormuş. Çözüm olarak telefonlara çeşitli rom kurarak bu sorunu aştığını söyledi. Herşeyin orjinali daha güzeldir diyerek. Bir kilit ekranı için ben rom kurdurmadım. Konuyla alakalı olduğu içinde paylaşmak istedim ツ ayrıca yazınız içinde teşekkürler. @hakan lion 5 yıl önce
    • Bence de bir kilit ekranı için farlı rom yüklemek gereksiz, ayrıca verdiğin bilgi için teşekkürler @lion hakan 5 yıl önce
    • rica ederim ツ lion 5 yıl önce

    Yüklediğin kilit ekranı uygulamasının parmak iziyle açma desteği yoktur. Google Play'de "fingerprint lockscreen" diye aratırsan herhalde istediğin şekilde uygulamalar bulursun.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Microsoft'a ait Next Lock Screen ekran kilidini kurdum bildiğim kadarıyla da parmak iziyle açmayı destekliyor ama çalışmıyor. Sanırım standart kilit ekranını kapatınca parmak izide kapanıyor pasif olarak gördüm açmak için tıkladığımda bana kilit ekranı kurduruyor bu sefer haliyle tekrar çift ekranı oldu parmak izi sabit kalıp kilit ekranını kapatamaz mıyız? lion 5 yıl önce
    • Sen standart kilit ekranını neden özellikle kapatıyorsun ki? Denemek için az önce Next Lock Screeni kurdum. Hiçbir ek ayar yapmadan parmak iziyle kilit açma çalıştı. Hiçbir ayar yapmana gerek yok. Sadece kilit ekranı ayarlarında parmak izi aktif olsun yeterli. Kilit ekranını kapatıp parmak izi aktif olsun diye bir şey yapamazsın çünkü o zaten kilit ekranının bir parçası. Kilit ekranını kapatmak "ben telefonumda hiçbir koruma istemiyorum" demektir. @lion omercik 5 yıl önce
    • Bende de parmak izi aktif, kilit ekranı açmak için parmak izini okuttuğumda her iki kilit ekranını açıyor hatta kilit ekranlarını ard arda açtığını dahi görebiliyorum ve ana sayfaya ulaşabiliyorum. Demek istediğim sorun şöyleki güç tuşuna basınca yada bildirim geldiğinde ilk açılıp ekrana gelen standart kilit ekranı oluyor kurmuş olduğum Next kilit ekranı standart kilit ekranın altında kalıyor ve görünmüyor standart kilit ekranına desen şeklini girdiğim vakit o zaman Next kilit ekranını görebiliyorum bende çift kilit ekranından kurtulup Next kilit ekranını görebilmek için standart kilit ekranını kapattım yanında parmak izide kapandığı için Next kilit ekranı aktif oluyor ama parmak iziyle ekranı açmıyor işte bu durumu nasıl çözebilirim? @farurhenho lion 5 yıl önce
    • Demek istediğini anladım. Aslında bende hiç öyle bir problem olmadı. Şimdi şöyle söyliyim, Next Lockscreen uygulamasının ayarlarında Next kilidi diye bir şey var. Bu telefonun kendi kilit ekranında bağımsız bir kilit ekranı. Ama bunda parmak izi desteği maalesef yok. Kilit ekranı uygulaması parmak izini telefonun kendisinden alıyor. Bu durumda Next Lockscreen uygulamasını telefonunda istediğin şekilde kullanamayacaksın sanırım. Yapacak bir şey yok artık başka kilit ekranı uygulamalarına bakarsın omercik 5 yıl önce
    • Anladım 2-3 tane daha kilit ekranı denedim ama sonuç aynı a5 2017'de güvenlik durumu çok sıkı sanırım izin vermiyor ne parmak izinin kullanılmasına nede kilit ekranın altta görünmesine anlaşılan genede ilginiz ve denemeleriniz için teşekkürler @farurhenho lion 5 yıl önce
    • Evet herhalde güvenlikten ötürü böyle olsa gerek omercik 5 yıl önce