Başlangıçta Assembly çevirici dili öğrenmek doğru olur mu?

Merhaba;

Assembly öğrenmek başlangıçta doğru olurmu?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Programlamadan nefret etmek istiyorsan iyi bir başlangıç olabilir. Şaka bir yana programlamaya başlamak için iyi bir tercih değil. Günümüzde neredeyse hiç işine yaramayacaktır.

Toprak, programlamaya yeni başlayanların yaptığı hataya düşüyorsun.  "En iyi programlama dili, en iyi bildiğin dildir" bunu unutma. O sebepten bir dili seç ve ona başla, her zaman dediğim gibi maymun iştahlı olma. Sonunda her şeyden biraz bilen ama hiç bir dilde uzman olmayan biri olursun. Bu da kimsenin işine yaramaz.

alattin alattin (16984)