Başlangıçta dll sorunu

Bilgisayar açıldığında sırasıyla

tlib_cmndlgs2.dll

tlib_log.dll

boost_log-vc71-mt-1_33.dll

hatalarını alıyorum hata kutusunun üstünde de application launcher yazıyor. (telefon hafızasını birleştirmek için adb filan kurdum en son onlarla uğraştım.

hataları nasıl çözerim?

Sistemi geri yükle dedim. Yüklemeye çalıştı uzun uzun kapandı açıldı şu hata geldi;

https://hizliresim.com/LyJk0o

sonra aynı hatalar geldi yine.

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Eğer son yüklediğin programları başlangıçta çalışan uygulamalarda bularak onların sistem açılırken başlamalarını durdurursan bir daha karşına o hata mesajları çıkmayacaktır (Bunu Görev Yöneticisinin "Başlangıç" sekmesi altından yapabilirsin).

    Ama esas olarak @candan ve @murat ifadelerinde belitildiği şekilde son yüklenen programlar -gereğinde yenidende yüklenerek- sistemden kaldırılmalıdır.

    Yada;

    Sistem Geri Yükleme'yi yeniden deneyebilir ve farklı bir geri yükleme noktası seçebilirsin. Yine "Sistem Geri Yükleme başarıyla tamamlanamadı" hatası alırsan gelişmiş kurtarma yönetimini (sıfırlama vs) deneyebilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Evet @temmuz bu işe yaradı . Revo Uninstaller in araçlar kısmında gördüğüm başlangıç uygulamalarında telefon ile alakalı uygulamaların hepsini etkisizleştirdim. bu sayede çözüldü. Teşekkürler!! aserifkuzu 6 yıl önce
    • Geçmiş olsun. Daha sonra bu başlangıçta açılmalarını engellediğin programlardan hangisinin bozuk olduğunu araştırır sonra onu yeniden yüklersin ve istersen ondan sonra yine sistemden kaldırırsın (düzgün ve kurallarına göre). Söz konusu programlardan hangisinin hatalı olduğunu Windows oturumunda tek tek çalıştırarak kontrol edebilirsin, bu şekilde anlarsın. Kolay gelsin @aserifkuzu temmuz 6 yıl önce

    lib_cmndlgs2.dll, tlib_log.dll ve boost_log-vc71-mt-1_33.dll dosyaları ile ilgili internette fazla bir bilgi yok. Bu sebepten hangi uygulmaya ait bulmak zor. Son dönemde yüklediğin uygulamaları kaldırabilirsin. Ya da hata almaya başlamadan önce yüklediğin uygulamaları kaldırabilirsin.

    Bir diğer ihtimal yüklediğin programla birlikte bilgisayara adware bulaşmış olabilir. Malwarebytes Emsisoft Anti-Malware gibi programlar ile bilgisayarı taratmanda fayda var. Bir de aldığın ahata mesajının ekran görüntüsünü koyarsan  çok iyi olur. Dosyalar hangi klasörde gibi bilgileri görebiliriz.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @murat java kurdum, https://hizliresim.com/DdVXOo bunları kurdum (ki kurulmuş bir program olarak gözükmüyorlar) o kadar. aserifkuzu 6 yıl önce
    • https://hizliresim.com/WQAW3Q aserifkuzu 6 yıl önce
    • Launcher.exe bu dosya hangi klasörda aratır mısın? @aserifkuzu murat 6 yıl önce
    • https://hizliresim.com/Pr4vRv @murat launcher.exe L4D2 oyununa ait ama te ne zaman yüklenmiş oyun o, bide zaten sağda tarihlerde jp2launcher.exe dün yüklerdiğim javanın sanırım acaba sorun ondamıdır? aserifkuzu 6 yıl önce

    Android launcher uygulamasını bilgisayarınızdan tam olarak kaldıramamışınız başlangıçta açılan programlar listesinde olduğu için açılmaya çalışıyor ve uygulama klasöürnde  eksik olan dll dosyaları bu hatayı veriyor

    Android launcher uygulamasını bilgisayarınıza tekrar yükletin Revo Uninstaller indirin bu programla kaldırın tamamen temizler

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @candan android launcher adında bi program kurmadım ki, java kurdum, https://hizliresim.com/DdVXOo bunları kurdum (ki kurulmuş bir program olarak gözükmüyorlar) o kadar. Birde Panda antivirüs ile tarama yaptım yeterlimi bilmiyor ama virüs bulamadı. aserifkuzu 6 yıl önce
    • resimde ikitane exe dosyası görünüyor bu dosyalar Revo Uninstaller bu programda görünür candan 6 yıl önce
    • ikisinide kurdum ama biri cmd üzerinden onay vererek kuruldu, normal kurulmadı ve Revo Uninstaller görmüyor tekrar kontrol ettim aserifkuzu 6 yıl önce
    • Revo Uninstaller açın araçlar sekmesine tıklatın ve otamatik başlatma yöneticisini açın burda başlangıçta açılan programlarda bulun tikini kaldırı candan 6 yıl önce

    @murat @candan birde telefon içinyaptığım işlemlerde https://hizliresim.com/kW3Akv path leri böyle değiştirmiştim acaba bu sebep olmuş olabilir mi. asıl hali nasıl bilmediğim için pathlerin normal halinide yazamıyorum

    aserifkuzu aserifkuzu (188)
    6 yıl önce cevaplandı

    • windows 10 path değeri şu şekilde: %USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\WindowsApps murat 6 yıl önce