Başlat ve Windows Penceresinde Klavye Çalışmama Sorunu

Windows 10'da başlat tuşuna basarak, arama yapmak için klavye tuşlarına bastığınızda yazmıyor veya ayarlara tıkladığınızda (sistem pencerelerinde) klavyenizi kullanamıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

pinhan pinhan (142)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. 1.YÖNTEM
      • "Başlat + R" tuş kombinasyonu ile Çalıştır'ı açın.
      • Karşınıza çıkan ekrana "Regedit" yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.
      • Aşağıdaki yolu sırasıyla izleyin
        • HKEY_LOCAL_MACHINE
        • SOFTWARE
        • Microsoft
        • Windows
        • CurrentVersion
        • Run
      • "Run" klasörüne tıkladıktan sonra yeni "Dize Değeri" oluşturun.
      • Değerin adını "ctfmon" yapın ve değeri açın.
      • "Değer Verisi" kısmına "C:\Windows\System32\ctfmon.exe" yazın.
      • Bilgisayarı yeniden başlatın.
    2. 2.YÖNTEM
      • Başlat simgesine sağ tıklayıp "Windows PowerShell (Yönetici)" açın.
      • Aşağıdaki kodu kopyalayın ve karşınıza çıkan ekrana yapıştırıp "Enter" a basın.
      • REG ADD HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /v ctfmon /t REG_SZ /d "C:\Windows\System32\ctfmon.exe" /f

    pinhan pinhan (142)