başlatılmamış disk

merhabalar cd sürücüm görünmüyor ve böyle hata alıyorum

gokhan2121 gokhan2121 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    kayıt defteri zarar gördü ise olabilir kayıt defterine tekrar düzeltmek için başlat / cmd exe sağtıklatın yöntici olarakaçın

    aşağı daki kodları  kopyala yapıştır yapın ve entr a basın bilgisayarı yeniden başlatın

    reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

    reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000002

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      denedim olmadı maalesef

      gokhan2121 gokhan2121 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Böyle tembel işi konu açarsan problemine çözüm bulmak kolay olmaz. Çok bilgi eksik. Bilgisayarımda/Bu bilgisayarda (Windows gezgininde/Dosya Gezgininde) CD sürücü görülüyormu, atanmış harfi varmı, varsa bu harf nedir ve en önemlisi CD sürücü normal fonksiyonları ile çalışıyormu ( CD/DVD okuma-yazma)? Bu bilgileride vermelisin.

        CD/DVD sürücü Disk Yönetiminde Disk 1 olarak değil, doğrudan CD - ROM 0 DVD  (sürücü harfi:) olarak görülmesi gerekir. Dikkat çeken tuhaflık buradadır.

        Son zamanlarda bir donanım olarak CD sürücü veya sabit disk değişikliği yapıldımı?

        Sistemde herhangi bir virtual CD varmı, yüklümü (Daemons Tools veya benzerleri)?

        Problem ne zaman ve nasıl meydana geldi?

        Velhasıl daha fazla bilgi vermelisin.

        Edit:

        PC'yi problem öncesi bir zamana (geri yükleme noktasına) geri yükle, düzelmesi gerekir:

        Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

        temmuz temmuz (12505)
        7 yıl önce cevaplandı

        • aslında hocam pcyi açtım ama disk okuyucuya dokunmadım-diye hatırlıyorum. cd takıyorum okuyor ama atanmış harf yok.ve bilgisayarımda görünmüyor. tuhaf olan aygıt yöneticisinde yüklü görünüyor. kaldırıyorum sonra yine yüklüyor.yani sürücüde problem yok gokhan2121 7 yıl önce
        • Mesajımın altına yeniden bak. temmuz 7 yıl önce