Batarya takılıyken bilgisayar açılmıyor ama batarya çalışıyor

Bilgisayar bataryasız sorunsuz çalışıyor açtıktan sonra bataryayı taktığımda sarjı ceksem bıle 4 5 saat kullanabiliyorum ama batarya takılıyken bilgisayar açılmıyor hiçbir şekilde tepki vermiyor

nurullahs1 nurullahs1 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bataryanın 4-5 saat gidiyor olması batarya sorunsuz anlamına gelmiyor.  Yine de bataryada sorun olabilir.  Laptop çalışırken batarya takıp sökmek zaten hatalı bir davranış. Bir şekilde bataryaya ya da batarya ile ilgili devrelere zarar vermiş olabilirsin. Bahsettiğin sorunun yazılımsal bir çözümü yok. Bu durumda yapman gereken başka bir batarya ile bilgisayarı test etmek.

    hakan hakan (15394)
    3 yıl önce cevaplandı

      Şuan malum nedenlerden dolayı böyle bir imkanım yok, kendi kendine düzelme ihtimali var mı sizce ?

      Şunu da belirtmek istiyorum sarj takılı batarya takılı durumda bilgisayarı açıkken kapattığımda sarjı eğer çekmezsem sorunsuz tekrar açabiliyorum sarjı çekersem açmak için ortalama bi 10 dakika power tuşuna basmam gerekiyor.Sarja takılı değilse kendi başına 30 dakika flan uğraştım bir tepki alamadım.

      Önümüzdeki süreç içinde bilgisayarı bataryalı mı bataryasız mı kullanmamı önerirsiniz ?

      nurullahs1 nurullahs1 (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Farklı bataryayla aynı sorunu yaşadım tekrar nurullahs1 3 yıl önce