Bataryasız bios güncellenir mi?

Selamlar yukarıda da belirttiğim gibi batarya olmadan bios güncellenebilir mi?
Ben denedim fakat hata verdi bunun bir çözümü var mıdır?

ahox ahox (12)
1 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bazı laptoplar buna izin vermiyor. Zaten güncelleme işlemi sırasında seni uyarır.  Mesela DELL laptopların bazı modellerinde batarya şarjı azsa bile kabul etmiyor. Hem dolu hem de prize takılı olmalı diyor.

    Laptopun güncellemeye başlamadan bir uyarı vermiyorsa batarya olmadan BIOS güncelleyebilirsin.

    murat murat (12492)
    1 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      Batarya takılı olmadan laptop çalışmaz. Zannedersem bataryayı çıkarıp laptopu fişe takarak açmayı denediniz? Bu durum oldukça tehlikeli. Bilgisayarınızda ciddi sorunlara sebep olabilir. Dolayısıyla bataryasız hiçbir işlem yapmamanızı tavsiye ederim.

      xbedirhanx xbedirhanx (836)
      1 yıl önce cevaplandı

        Hocam bilgisayarcıya sorduğumda bir sıkıntı olmayacağını aynı masaüstü bilgisayar gibi fişte çalışabileceğini söyledi ama bilemiyorum.

        ahox ahox (12)
        1 yıl önce cevaplandı

        • Bu sağlıklı bir durum değil. Evet, normal olarak fişe takılıyken bilgisayar çalışır ama anlık bir elektrik kesintisi olursa cihaz ciddi zarar görebilir. Veya herhangi bir voltaj dalgalanması da buna sebep olabilir. Ayrıca bu kullanım bilgisayarın pil ömrünü de kötü etkileyecektir. Bunun için bu kullanım mümkün olsa bile tavsiye etmiyorum. xbedirhanx 1 yıl önce