Bazı dosyalar eksik. Windows yüklemeniz veya kurtarma medyası bu dosyaları sağlayacak

Windows 8 işletim sisteminde Bilgisayarı Yenileme ve Bilgisayarı Sıfırlama çalışmıyor. Windows 8'de Yenileme ve Sıfırlama çalıştırdığım zaman aşağıdaki gibi bir hata alıyorum:

Medya Ekle

Bazı dosyalar eksik. Windows yüklemeniz veya kurtarma medyası bu dosyaları sağlayacak.

Windows 8'de Bilgisayarı Yenileme ve Bilgisayarı Sıfırlama yaparken alınan  Bazı dosyalar eksik. Windows yüklemeniz veya kurtarma medyası bu dosyaları sağlayacak. hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 8'de Yenileme ve Sıfırlama işlemleri  Windows kurulum medyasına ya da kurtarma bölümüne ihtiyaç duyar. Eğer bir şekilde kurtarma bölümü zarar görmüş veya bilgisayara takılı Kurulum medyası yoksa (Windows  8 kurulum dosyalarını içeren DVD veya USB gibi)

    Bazı dosyalar eksik. Windows yüklemeniz veya kurtarma medyası bu dosyaları sağlayacak. hatası alırsınız.

    Kurmarma bölümü bilgisayarı ilk aldığınızda üretici tarafından sabitdisk üzerinde oluşturulan bir alandır ve Windows 8 kurulım dosyalarını barındırır.

    Bu hatayı almamak için Windows 8 kurulum medyasını (DVD veya USB olabilir) sisteme bağlamalısınız.

    Windows 8 işletim sistemini kendiniz kurduysanız ve Sıfırlama ve Yenileme işlemleri için bir disk imajınız yoksa kendiniz bir disk imajı oluşturabilirsiniz.

    Windows 8'de  Recimg.exe komutu disk imajı  oluşturmak için kullanabileceğiniz bir komuttur.

    Windows 8 disk imajı oluşturmak için disk üzerinde en az 5 GB yere ihtiyacınız var. Bilgisayarınızda kurulu programlara göre yer ihtiyacı artacaktır.

    Windows 8 disk imajı oluşturmak için şunları yapın:

    1. Windows 8 'de CMD komutunu yönetici olarak çalıştırın. Nasıl yapılır bilmiyorsanız:
      Windows 8'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

    2. Komut isteminde şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      recimg - CreateImage C:\Refreshimage
    3. Bu komut Refreshimage klasörüne Windows 8 'in disk imajını oluşturacaktır.

    Recimg komutu, Windows 8 PC yenilemek için kullanılan özel bir görüntü / disk imajı kaydeder.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Writing image %1 de kalıyor ve ilerlemiyor napabilirim

      kullanici42414 kullanici42414 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        abi şey ben kopyalıyıp yazom sonra bişey olmuyo lütfen yardım et lütfen :(

        mustafamex mustafamex (1)