Bazı Dosyaların Kurulum Aşaması İlerlemiyor

Bilgisayara yüklemeye çalıştığım bazı programlarda karşılaştığım bir sorun. Yükleme ekranına kadar normal olarak geliyor. Ancak kurulumun ilerlemesi bir türlü başlamıyor.

Örnek

Resimde görülen kısımda ne kadar beklersem bekleyeyim hiçbir şekilde ilerleme olmamakta. Bir hata dahi vermiyor, öylece kalıyor. Nasıl çözebilirim?

gengarx7 gengarx7 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Komut İstemi penceresinden "sfc /scannow" diye bi taratın.Bu arada programın sağlam olduğundan eminmisiniz ? Birde görev yöneticisinden kontrol edin.

    Bu arada galiba Windows 10 kullanıyorsun.Windows 10 henüz toparlanamadığından sende sorunlu yüklenmiş olabilir. ( Özellikle yeni format attıysan )

    akif52 akif52 (34)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Evet Windows 10 kullanıyorum ama uzun bir süre oldu ve önceleri böyle bir sorun yoktu. Ben muhtemelen bir hata yaptım ama ne yaptığımı bilmiyorum. Tarama bitsin yazarım sonucunu. gengarx7 8 yıl önce
    • Maalesef çözüm olmadı bu tarama. gengarx7 8 yıl önce
    • Bi CCleaner falan yükleyin taratın kayıt defteri hatalarını incelesin. :) akif52 8 yıl önce
    • Ccleaner da çözüm olmadı maalesef. :) gengarx7 8 yıl önce

    Windows 10'a program kurarken programları yönetici olarak yüklemeyi denediniz mi?

    Kurulum doyasını sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.

    Bazen program kurulumlarında UAC (user account control / kullanıcı hesabı denetimi) sorun çıkartabiliyor.

    Yine eğer bir antivirüs programı varsa program kurulumundan önce antivirüs programını kapatmayı deneyin.

    Antivirüs programlar program kurulumlarında sorun çıkartabiliyor.

    hakan hakan (15424)