Bazı fotoğrafların linki neden uzun dur?

Hydra nın makalesini okuyordum linkine bakmak istiyodum ki kopyala siteye yapıştır dedim mouseyle seçdirecektim de sonu bitmiyordu , ben de txt ye yapıştırınca ne göreyimsığmıyo bile . Neden böyle olduğunu bana açıklarmısınız ?

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Resimleri bir kaç farklı yöntemle ekleyebiliyorsun.

    1. yöntem bir sunucuya yükleyerek sadece yüklenen sunucunun verdiği linki fotoğrafın kaynağı olarak gösterebilirsin.  https://ibb.co/ mesela resim yükleme sitelerinden biri. Buraya resim yüklersen resmin url'si ya da basitçe adresi şu şekilde olur: https://i.ibb.co/VpLcRRH/yineleme-gecikmesi.jpg

    2. yöntem ve aslında önermediğimiz yöntem resmi kopyala yapıştır ile buraya aktarmak. O zaman resim uzak bir sunucuya yüklenmiyor.  Bu durumda yazıların içine resmin urlsi değil Base64 denen kodlama yöntemi ile resmin kodları ekleniyor.  Yukarıda paylaştığın görsel de buna ait.  Resmin url si yani adresi değil Base64 kodlama şeması ile resmin kendini oluşturan kodlar. Bu yöntemle resim eklenince sayfa yüklemeleri yavaş olur.

    alattin alattin (16999)