Bazı hesaplarda neden Instagram kullanıcısı yazıyor?

Instagram'da mesajlaştığım bazı kişilerin adında bazen "Instagram kullanıcısı" yazdığını görüyorum bunun sebebi nedir?

Neden Instagram kullanıcısı yazar? Instagram kullanıcısı ne anlama geliyor?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram kullanıcısı yazısını gördüğünüz bir hesap aktif değil demektir. O hesap herhangi bir sebepten ötürü Instagram'da aktif değilse hesabın adı ve paylaştığı içerikler görünmez.

    Instagram kullanıcısı yazması tam olarak neyi gösteriyor?

    Instagram kullanıcısı yazmasının en temel sebebi o hesabın aktif olmamasıdır. Yani herhangi bir şekilde hesap aktiflikten çıkmışsa onda Instagram kullanıcısı yazar.

    Instagram kullanıcısı yazmasının sebepleri şunlar olabilir:

    • O hesabın dondurulmuş olması yani hesap sahibinin dondurması
    • O hesabın sahibi tarafından kapatılmış olması
    • Instagram tarafından o hesabın kapatılmış olması

    Yukarıdaki sebeplerden bir tanesi, o hesapta "Instagram kullanıcısı" yazmasını sağlar.

    Ayrıca aktif olmayan bir Instagram hesabını ve o hesabın paylaştığı gönderileri göremezsiniz. Hesaba girmeye çalıştığınızda beyaz bir sayfada kalırsınız ve açılmaz.

    Birisi beni engellerse yine "Instagram kullanıcısı" yazar mı?

    Hayır yazmaz. Birisi sizi engellediği zaman siz o profili Instagram'da hiçbir şekilde bulamazsınız. DM'deki o kişiyle yaptığınız mesajlar da otomatikmen kaybolur.

    omercik omercik (9418)