Bazı siteler aynı anda iki dosya indirmeye izin vermez - IDM hatası

İDM ile Turbobit üzerinden dosya indirmeye çalıştığım zaman bazı siteler birden fazla dosya indirmeye izin vermez hatası veriyor. Daha düne kadar sorunsuz indirme yapıyordum.

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

  • Aldığın hatanın ekran görüntüsünü ekler misin darkcrak 4 yıl önce
  • Resim eklemeyi beceremedim. jackrudolphgs 4 yıl önce

Toplam 3 Cevap

IDM ilk kurulduğunda varsayılan olarak aynı anda 8 bağlantı ile indirme işlemine ayarlı oluyor.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ayarlardan "Varsayılan azami bağlantı sayısı" 'nı 1 olarak seçip deneyebilirsiniz.

muvel muvel (332)
4 yıl önce cevaplandı

    Turbobit bir kısıtlama getirmiştir. Aldığın hata Bazı siteler aynı anda iki dosya indirmeye izin vermez hatası bunu ifade ediyor. Öncelikle IDM şöyle çalışır. Bir dosyası sunucudan indirmek istediğinde o sunucuya birden fazla bağlantı açar. Bu bağlantılar üzerinden o dosyayı indirmeye başlar. Bu işlemin başarılı olabilmesi için indirme yaptığın sunucunun çoklu indirmeye izin verme özelliğinin açık olması gerekir.

    Bazı siteler buna izibn verir. Bazılarını bunu engeller. TurboBit de muhtemelen bunu engellemeye başladı. Son olarak IDM'in bir güncellemesi var mı kontrol edebilirsin. Zaman zaman IDM bu tür engellemeleri aşabilmek için programa ek ilaveler yapıyor. Belki Turbobit için de böyle bir ilave özellik getirmiş olabilirler.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

      -1

      reklam içeriği kaldırılmıştır

      huhu7 huhu7 (-1)