Bazı sitelere giremiyorum

Google, Youtube, Facebook ve İnstagram'a girebiliyorken Şikayetvar, Mynet,Trendyol ve bunun gibi birçok siteye erişim sağlayamıyorum.Modem ve İnternet servis sağlayıcım ile görüştüğümde sorun  görünmediğini söylüyorlar. Ama giriş yapamıyorum. Ne yapabilirim?

kullanici501504 kullanici501504 (1)
5 yıl önce sordu

  • TeamViewer kullanıyor musun sorununa yakından bakabilir miyim çözüm bula bilmek için @kullanici501504 darkcrak 5 yıl önce
  • Giremedigi sitelerde ne gibi bir hata aliyorsun? Ekran goruntusu koyar misin? alattin 5 yıl önce
  • mesela www.sikayetvar.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü. gibi uyarı bazen bağlantı kesildi diyor kullanici501504 5 yıl önce
  • bu siteye ulaşamıyor da diyor bazen bazı sitelerde fotoğraflar yüklenmiyor sadece sitenin yazıları çıkıyor yarım yarım kullanici501504 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Öncelikle sisteminin temiz olduğundan emin olmak gerekiyor. Şu programlar ile bilgisayarını taratır mısın? Bu programları eğer senin bilgisayarından indiremiyorsan başka bir bilgisayardan indirebilirsin ve USB bellek ile senin bilgisayarına aktarabilirsin.

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

Bunlar dışında ADSL modemin uzun süredir açıksa mutlaka kapatmalı ve tekrar açmalısın. Bilgisayarında indirme yapan bir program varsa bunu kapatmalısın (örneğin bir torrent istemcisi).

İnternetini senden başkası kullanıyor mu? Bunu kontrol etmelisin.  Yorumda yazdığın "sitelerde fotoğraflar yüklenmiyor" ifadesi bir şeyin internetini yavaşlattığına işaret.

alattin alattin (16984)
5 yıl önce cevaplandı

  • Programı indirebildim ve tarama yaptım hala düzelmedi maalesef. Hayır kullanan kimse yok benden başka. Modeme reset attım, yeniden yapılandırdım bir değişiklik yok. kullanici501504 5 yıl önce
  • Bazı sitelerde fotoğraf yüklenmeme sorunu olurken bazı siteler hiç açılmıyor. kullanici501504 5 yıl önce
  • @kullanici501504 Modeminin mecburen yetkili servisi ile görüşmen lağzım ve şöyle şöyle de derseler'ki öyle bir sorun yok onlara de ki o zaman gelin bakın haksız mıyım @alattin ? darkcrak 5 yıl önce
  • modemin yetkili servisini de aradım ip aldığını ve sorun olmadığını söylemişlerdi ttnet ile görüştüm orada da sorun yokmuş ee bunun kaynağı ne o zaman 1haftadır bu durum var. kullanici501504 5 yıl önce