Beam Coin mining nasıl yapılır? Beam Coin madenciliği nasıl yapılır?

Beam Coin mining nasıl yapılır?

Beam Coin madenciliği nasıl yapılır?

Beam Coin madenciliği ne kadar kâr getirir?

Beam Coin kaç TL?

hydra hydra (3800)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Beam Coin madenciliği nasıl yapılır?

    Öncelikle Beam Coin cüzdanına ihtiyacımız var. Bunun için Binance kripto para borsasını kullanacağız. Binance hesabınız yoksa Buradan Binance hesabı oluşturabilirsiniz. Binance'a girdikten sonra aşağıdaki linkten Beam Coin için cüzdan adresi bilgilerine ulaşalım;

    Linke tıkladıktan sonra Adres Al butonuna basın ve cüzdanınız şu şekilde karşınızda olacak;

    Cüzdan adresini oluşturduk. Şimdi sıra madencilik yazılımını indirmeye geldi. Aşağıda birden fazla mining yazılımı ve hangi sistemler için olduğunu belirttim. Size uygun olanı indirin.

    Ben Nvidia kullandığım için NBMiner üzerinden göstereceğim. Yazılımı indirip masaüstüne atın ve klasöre ayıklayın.

    start_beam.bat adlı dosyaya sağ tıklayıp "düzenle" seçeneğine tıklayın.

    Bat dosyasının içeriği yukarıdaki gibi olmalı. 2Miners havuzunda kazım yapacağımız için havuz adresi 2miners. CÜZDAN_ADRESİNİZ yazan kısma ilk başta Binance üzerinden oluşturduğumuz Beam cüzdan adresini yazıyoruz. RIG_NAME kısmına ise herhangi bir isim yazabilirsiniz. Yazdıktan sonra kaydedip çıkın. İçeriğin yazılı hâli;

    nbminer.exe -a beamv3 -o stratum+ssl://beam.2miners.com:5252 -u CÜZDAN_ADRESİNİZ.RIG_ISMI
    pause

    Kazım yaptığımız havuz;

    Yukarıdaki adımları uyguladıktan start_beam.bat dosyasını çalıştırın. Eğer aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyorsa sizi her şey yerli yerinde demektir.

    Yukarıdaki yazıların anlamları da şu şekilde;

    • ID: Tek ekran kartı kullanıyorsanız 0'dır, 3 ekran kartı ile yapıyorsanız 0,1,2 olarak devam eder.
    • Device: Ekran kartınız.
    • Hashrate: MH/s cinsinden kazım hızınız.
    • Accept: Kabul edilen paylaşımlar ( Share ).
    • Reject: Reddedilen Share'lar, anormal durum olduğunda burası değişir.
    • Inv: Invalid Share demek. Yani geçersiz share'lar. Düzeltmek içinse OC ayarlarınızı gözden geçirmeniz gerekli.
    • Powr: Mining esnasında çekilen güç miktarı Watt (W) cinsinden.
    • Temp: Temperature yani santigrat cinsinden sıcaklık değeri.
    • Total: Toplam kazım hızınız.
    • Uptime: Geçen süre.
    • CPU: CPU kullanımı.
    • 10m: Son 10 dakikanın MH/s oranı.
    • 4h: Son 4 saatin MH/s oranı.
    • 24h: Son 24 saatte kazım oranı.
    • beamv3: Algoritma.
    • On Pool: Havuza bağlı.

    Bunları da ek olarak belirtmek istedim.

    Share'ları verdikten sonra Şu linkten cüzdan adresinizi girerek sorgulayın. Eğer aşağıdaki gibi ise kazım yapıyor demektir eğer değilse bir yerde yanlış yaptınız demektir.

    2Miners Beam havuzunun özellikleri;

    • Havuz payı: %1
    • Minimum ödeme limiti: 3 Beam
    • Şans: %112
    • Blok ödülü: 40 Beam
    • Ağ zorluğu: 24.47 M

    Beam Coin madenciliği ne kadar kâr getirir?

    Öncelikle yukarıdaki linkten hangi donanımı kullanıyorsanız seçin.

    Ardından çıkan sayfada aşağıdaki gibi Currency kısmını TRY, Electricity costs kısmını 0.91 TRY/kWh yapıyorsunuz.

    Ve aşağıya doğru inip Beam coini buluyorsunuz. Aşağıda belirtildiği üzere ben 13.55 H/s, 89 W alıyormuşum. Günlük getirisi 7,62 TL, elektriği çıkınca 5,68 TL.

    Beam Coin kaç TL?

    hydra hydra (3800)