Beko led tv ses var goruntu yok

Başlıkta belirttiğim ses var görüntü yok servis menüsüne girmiş kardeşim sonra kurcalamış fabrika ayarina dondum duzelir diye o gidis daha goruntu yok ama arka ışık var

selo5531 selo5531 (1)
7 yıl önce sordu

  • Kumandadan menü bilgileri ekrana geliyor mu? Kumanda üzerinden işlem ypabiliyor musunuz? Yoksa hiç mi görüntü yok hakan 7 yıl önce
  • Hiç goruntu yok ama arka aydinlatma var zaten goruntu olsa servis menusunden yapacam ama yok selo5531 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Görüntü problemi illede televizyonun kendinde olmaz. Hatta çoklukla televizyonun kendinden kaynaklı olmaz, daha çok uydu receiver kaynaklı olur. Uydu receiver'ı kontrol etmek, gerekirse başka bir receiver temin ederek onunlada denemek lazım.

Veya televizyonda bir video oynatmayı denemek lazım (Bu bir flash bellek ile yapılabilir). Eğer bundada sadece ses olursa televizyona teknik servis yolu görünür. Ama dahili uydu receiver'a sahip olan televizyonlarda bir üçüncü problem ihtimali olurki bu görüntü paneli problemi olmasada dahili receiver'da bir problem olabileceğidir.

temmuz temmuz (12505)