Belirli bir süre sonra monitörüm kapanıyor

 Viewsonic 24"VX2458-C-MHD 1MS 144hz monitörüm var belirli bir süre (5-10dk filan) mouse hareket etmeyince monitör kapanıyor ama arkada video filan varsa oynatmaya devam ediyor. Monitör ayarlarında uyku modu vs. hep kapalı bu neden oluyor olabilir?

treajen treajen (43)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    denetim masasından sağ üst tarafta denetim masasında ara kısmına güç seçenekleri yazıp orta tarafta güç seçenekleri bulunan yazısına tıkla https://hizliresim.com/nb4yXl bu linke tıkla ama sende hangisi seçili ise bende yüksek performans seçili ve onun karşısındaki Plan ayarlarını değiştiri işaretledim Plan ayarlarını değiştir tıkla https://hizliresim.com/va3Nzv  bu linke tıklayıp Ekranı kapat pilde prize takılı Bilgisayarı uyku moduna geçir pilde prize takılı bu Ekranı kapat ilgisayarı uyku moduna geçir pilde prize takılı yazılarının altında  benimki gibi Hiç bir zaman tıklayıp değişikleri kaydet

    gorele28 gorele28 (387)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarın otomatik olarak ekran kilidini devreye sokuyor 10 dk sonra yani ekran koruyucuyu.

      Peki nasıl devre dışı bıraka bilirim bunu?

      1. Denetim masasına gir.
      2. Donanım ve sesler'e tıkla.
      3. Güç seçenekleri'ni seç.
      4. Gelen ekrandan Plan ayarlarını değiştir'e tıkla.
      5. Alttaki ressimdeki gibi ekran olacak sende ve bu süreleri Hiç bir zaman olarak değiştir
      6. Değiştirdikden sonra alttaki resimdeki gibi olacak ve Değişiklikleri kaydet de ve artık bilgisayarın kapanmayacak
      darkcrak darkcrak (5158)
      4 yıl önce cevaplandı

        Bu ayarlar zaten sizin gösterdiğiniz gibi fakat Gelişmiş Güç Ayalarında "Sabit diski kapatmak için beklenecek süre" ayarı var 20dk onla mı alakalıdır?

        treajen treajen (43)
        4 yıl önce cevaplandı

        • Onuda arttırdım yine kapanıyor sanırım monitör ayarlarında ama bir farklılık yok anlamadım. treajen 4 yıl önce
        • değişiklikleri kaydet butonuna tıklıyormusun @treajen gorele28 4 yıl önce
        • @gorele28 Evet zaten tüm ayarlar öyle ama hala kapanıyor monitör. treajen 4 yıl önce