Belirsiz bir adrese web sitenin anahtar kelimeleri ile firma adresini kaydetmek

Merhaba,

Tam adres olmaksızın, örneğin; 16320 Osmangazi/ Bursa gibi bir adresle firmalar google haritalara kaydoluyor. Bunu nasıl yapabiliyorlar. Yani google doğrulama postası göndermiyor mu adrese, ismini vermek istemiyorum bir web sitesinin adını'da değil web sitesinin anatar kelimelerini yazınca tam adres olmadan sadece il ve ilçe girilerek kaydedilmiş. O zaman neden herkes web sitelerini her sokağa, caddeye kaydetmiyor? böyle birşey nasıl olabilir ki. Bunun da web sitesi için özellikle seo konusunda çok büyük bir ayrıcalığı var diye düşünüyorum. Sonuç'da atıyorum bi anahtar kelimeyi aratıyoruz bazen en üstte haritalara kaydolan web siteler çıkıyor. Sırf bunun için bi kaç abimden rica etmiştim web sitemin adresini yazabilir miyim diye. Eğer bu kadar kolaysa hiç gerek yokmuş !

@temmuz @alattin @candan @hakan

notify notify (538)
6 yıl önce sordu

  • Bahsettiğin örneğin adını ver bakayım, tam olarak anlamadım ne istediğini alattin 6 yıl önce
  • @alattin abi https://hizliresim.com/d7V4zn bu resimde olduğu gibi anahtar kelimeyi yazınca en üstte google haritalarda firma ismi çıkıyor normal aramaların bile üstünde çıkıyor buda çok büyük bir avantaj. üzerine tıkladığımda ise tam adres yerine: Sakarya Mahallesi, 16245 Osmangazi/Bursa yazıyor sadece. Yani ofis , dükkan vs. belirtilmemiş. Bendede diyorum ki nasıl oluyorda tam adres belirtilmeden sadece sokağa mahalleye kaydedilebiliyor. Google onay postası göndermiyor mu? Ozaman bende her mahhaleye her sokağa bir firmayı kaydedeyim :) notify 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Google onay postası gönderiyor. Öncelikle işletmeye bir google + sayfası açıyorsun. O alana istediğin adı yazman mümkün. Yani Notify Pazarlama yazarsan Google Seni böyle tanır.  Onay için posta olayı son derece kolay git PTT'ye posta kutusu kirala.

Gençler bilmez "barış manço moda 81300"  : https://www.youtube.com/watch?v=nxEh_xUzvPg

PTT'nin böyle bir hizmeti var.  Bir de şirketin varsa adını bursa pazarlama gibi koyarsan  tam dediğin olur.

alattin alattin (16999)
6 yıl önce cevaplandı

  • Yaşlı olmak bazen işe yarıyor :) @notify alattin 6 yıl önce
  • @alattin Abi posta kutusu kiralamak icin bizim merkez ptt ye gittim bana sordu ne icin lazim diye bende tek seferlik googldan onay postasi gelicek dedim o zaman posta kutusuna gerek yok buranin adresini ver posta geldiginde gelir teslim alirsin dedi bende tamam dedim ciktim. Ondan sonra goog my business icik adres olarak erikli merkez ptt dedim bu adres sizinmi dedi evet olarak isaretledim. Bu sefer erikli ptt diye kaydedilmis telefonu falan var ben bunumu degistirmis olucam. Yani google erikli ptt yazinca telefonu adresi çıkıyor onu mu degistirmis olucam ? Yoksa ayni adrese hem erikli ptt adresi hemde benim web sitem cikicakmi ayri ayri anahtar kelimelerde ? basım.belaya girmesin :) notify 6 yıl önce
  • Erikli merkez ptt'yi google biliyordur elbette :) Erikli PTT'yi üzerine alırsın fena olmaz :)) @notify alattin 6 yıl önce
  • bakalım nolucak @alattin abi 14 gün içersinde gelicek posta :) notify 6 yıl önce
  • @notify haberdar et alattin 6 yıl önce
  • Tamam Ederim abi @alattin notify 6 yıl önce