Belirtilen dosya bulunamıyor. doğru yol ve dosya adı belirtilmesini sağlayın

Bir klasör var. ' belirtilen dosya bulunamıyor. doğru yol ve dosya adı belirtilmesini sağlayın '

Hatası alıyorum silmeye çalıştığım zaman.

Nasıl silebilirim bu klasörü ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Belirtilen dosya bulunamıyor. doğru yol ve dosya adı belirtilmesini sağlayın hatası genelde dosya sistemi zarar gördüğünde ortaya çıkar.  Diğer sebebi de diski bulaşan virüslerdir.

    Önce bilgisayarında virüs taraması yap: Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    Önce dosya sistemi taraması yapın

    1. Windows ve R tuşlarına birlikte bas. Çalıştır penceresi açılacaktır.
    2. Çalıştıra cmd yaz enter tuşuna bas.
    3. Komut penceresi açılacaktır. Komut penceresinde şu komutu yaz. Burada D: harfi senin taşınabilir sürücünün harfi olmalıdır.:
      chkdsk d: /r /f
    4. Bu komut d sürücünü tarayacaktır.  Varsa sorun düzeltecektir.
    murat murat (12492)