Belirtilen modül bulunamadı BackgroundContainer.dll

Bilgisayar her açılışta  Belirtilen modül bulunamadı diye hata vermeye başladı. Tamam'ı tıkladığımda bu pencere kayboluyor.

RunDLL

C:\Users\ceyda\AppData\Local\Conduit\BackgroundContainer\BackgroundContainer.dll başlatmada sorun.

Belirtilen modül bulunamadı

Hata tam olarak bu şekilde. Belirtilen modül bulunamadı BackgroundContainer.dll hatasının çözümü nedir?

ceyda ceyda (312)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınıza malware bulaşmış.

    C:\Users\ceyda\AppData\Local\Conduit\BackgroundContainer\BackgroundContainer.dll

    Öncelikle BackgroundContainer.dll dosyası istenmeyen bir programa ait dosyadır. Bu dosya ile ilişkili bir görev veya kayıt defteri girdisi söz konusu olduğu için bilgisayar her açıldığında Belirtilen modül bulunamadı şeklinde hata alıyorsunuz.

    Conduit\Background Container\BackgroundContainer.dll Belirtilen Modül bulunamadı hatasının çözümü için şu adımları izleyin

    1. ​Denetim Masasına gidin.
    2. Yönetimsel Araçlar'a gidin.
    3. Görev zamanlayıcı'yı tıklayın.
    4. Sol taraftan Görev zamanlayıcı Kitaplığı'nı tıklayın.
    5. Adı BackgroundContainer olan görevi bulun ve silin
    6. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    7. Bilgisayar açıldığında artık RunDLL BackgroundContainer.dll Belirtilen Modül bulunamadı hatası artık karşınıza gelmeyecektir.

    Daha sonra elinizle C:\Users\ceyda\AppData\Local\ altındaki Conduit klasörünü silebilirsiniz. Bu gereksiz ve istenmeyen programın yarattığı bir klasördür. Bu klasör gizlidir o yüzden göremeyebilirsiniz. Gizli klasörleri nasıl görünür yapabilirim derseniz:

    Windows XP gizli dosyaları gösterme
    Windows 7 gizli dosyaları gösterme
    Windows 8 gizli dosyaları gösterme

    Ayrıca bilgisayarınızda bir virüs, malware taraması öneririm. Muhtemelen bilgisayarınızda başka malware programlarda yüklü bunlarda silinmiş olacaktır. Ücretsiz Malwarebytes anti-malware kullanabilirsiniz:

    Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır?

    Yukarıdaki çözüm işiniza yaramazsa BackgroundContainer.dll Belirtilen Modül bulunamadı hatasının çözümü için şu adımları izleyin

    Sorun bir şekilde devam ederse kayıt defterini arayabilirsiniz

    1. Windows + R tuşlarına basın.
    2. Çalıştır açılacaktır. Buraday regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Daha sonra Ctrl ve F tuşlarına basarak aramayı başlatın BackgroundContainer.dll ifadesini aratın.
    4. Bulduğunuz tüm kayıtları silin.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim. Görevi silince düzeldi. ceyda 9 yıl önce