Bellek azaldı uyarısı

İyi günler. Bilgisayarım da League of Legends oyunu oynarken birden bilgisayarımda bellek azaldı uyarısı gelmeye başladı. Bilgisayarımın RAM'ı 2 gb ve Windows 7 kullanıyorum ne yapmalıyım

tubaeverdeen tubaeverdeen (6)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bellek azaldı uyarısı oldukça anlaşılır bir mesaj. Kısaca uygulamaları çalıştırmak için yeterli bellek miktarı azaldı, RAM miktarı azaldı anlamına gelir.

    Bellekte yer açmak için açık olan uygulamaları kapatmalısınız. 2 GB oldukça düşük bir bellek miktarı bu sebepten ne yaparsanız yapı, özellikle oyun oynuyorsanız, bu bellek miktarı size yeterli olmayacaktır.

    İmkanınız varsa Ram miktarını arttırın, en azından 4GB ram bilgisayarınızın rahatlamasını sağlayacaktır.

    Bu imkanınız yoksa oyun oynamaya aşlamadan önce, antivirüs, indirme yöneticisi, torrent istemci gibi açık olan uygulamalarınız varsa kapatın

    hakan hakan (15424)