Bellek read olamadı hatası

Windows 8 yüklü bilgisayarda sürekli Windows Uygulama hatası

0x87f7e40b adresindek, yönerge, 0xbad8c7a adresine başvurdu, Bellek, read olamadı.
Programı sonlandırmak için Tamam'a basın

şeklinde hata alıyorum. Windows 8 yüklü bilgisayarda Bellek read olamadı hatasının sebebi nedir?  Bellek read olamadı hatasının çözümü nedir?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 işletim sistemlerinde Bellek, read olamadı hatasının pek çok sebebi olabilir. sorunlu bellek, sorunlu cpu, güncel olmayan uyumsuz sürücü, kullanılan programın yama gerekirmesi gibi.

    Bellek, read olamadı hatasını çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    Öncelikle Bellek, read olamadı hatasını aldığınız yazılımını güncelleyin. Örneğin Photoshop, Dreamweaver gibi bir programda hata alıyorsanız, Windows 8 uyumlu son sürümlerini edinin.

    1. Bellek, read olamadı  hatasının başka bir sebebi Malware gibi zararlı yazılımlar olabilir. Bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı tarayın. Aşağıdaki işlemler bilgisayarınızı, Windows 8'i zararlı yazılımlardan temizleyecektir.

    1. Mevcut antivirüs yazılımınızı kapatın.
    2. Dr. Web CureIt yazılımı ile bilgisayarınızı  tarayın.
      (Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?)
    3. Norton Power Eraser ile tam sistem tarası yapın
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? linkinden hem Norton Power Eraser yazılımını indirebilir hem de nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

    4. Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırın.

      MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malware bytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    ​2.  Bilgisayarınızın sürücülerini güncelleyin. Özellikle ekran kartı sürücünüzü güncelleyin. Windows 8 sürücülerini indirin ve kurun.

    3. Java Runtime Environment bazen Bellek, read olamadı hatasının sebebi olabilir. Java'yı indirecek bilgisayarınıza yükleyin.

    hakan hakan (15424)