Belli bir IP adresine uzaktan açık port taraması nasıl yaparım?

Benim bildiğim bir ip var...89.244.133.22 (salladım) ben bu ip adresine Kali linux, windows veya Android için uzaktan port taraması nasıl yaparım?

Açık portları taramak istiyorum. Bir yöntemi var mıdır?

brokropro990 brokropro990 (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    NMAP her türlü güvenlik ve port taraması için kullanabileceğin oldukça faydalı ve profesyonel bir yazılımdır.

    NMAP uygulamasını buradan indirebilirsin: https://nmap.org/

    Sorunu tam olarak anlayamadım ama anladığım kadarıyle cevaplayayım. NMAP ile uzaktaki bir cihaza port taraması yapabilirsin. NMAP hem linux hem de Windows sistemlerde çalışır. Port taraması için karşı taraftaki (portunu tarayacağın) sistemin işletim sistemi önemli değildir. Yani sen Windows bilgisayarından uzaktaki bir android, linux veya IOS cihazın portlarını tarayabilirsin.

    Windows üzerinden NMAP kullanacaksan buraan doğrudan indirebilirsin: NMAP - Windows indir

    Nmap kullanımı basittir. Tabi bu temel anlamda kullanımı.  Target yani hedef  cihazın IP adresini yazarsin ve Scan dediğin zaman tarama başlar ve açık portlar ve bu portları kullanan servisler listelenir. Elbette karşı tarafın buna karşı koruması yoksa.

    Hedef üzerinde açık port bulmak seni heyecanlandırmasın. Bu normal olabilir. Örneğin bir web sunucuyu tararsan 80. portu açıktır. Bir ftp sunucu tararsan 21. port açıktır. Bu normal bir durumdur. Her açık porttan içeri sızabilirim gibi düşünme.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Peki hangi portlarda nasıl sızabilirim? brokropro990 6 yıl önce
    • @brokropro990 sorduğun soru hiç programlama bilmeden şuu programı nasıl yazarım gibi bir soru. Güvenlik konusunda, sistem güvenliği konusunda bilgi sahibi olursan bu soruna da cevap bulabilirsin. Şöyle yap, böyle yap denilecek bir konu değil. hakan 6 yıl önce

    uzak port denemedim ama kali linux için Nmap portlara bakabilirsin...

    krsn krsn (233)