Belli Zaman Aralıklarında Otomatik Kanal Değiştirme Yöntemi Var Mı?

Merhabalar ...

Ben tilgin modem kullanıyorum ...

Sorum şu :

Modem arayüzünde ki Kanal ayarını otomatik yapabilir miyiz ?

Mesela kanal 1 kullanıyorsa 1 dakka sonra kanal 2 ye geçmesini ve hep böyle devam etmesini istiyorum...

Böyle bir şey yapabilir miyiz?

brokropro123 brokropro123 (21)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Oyle birsey olmaması gerekir, ben hiç duymadım ve rastlamadım. İradı olarak önceden seçilmiş ve ayarlanmış kanallara otomatik geçişler sağlanamaz (üstelik zaman ayarli hic saglanamaz) ama bu bağlantı kanalları seçiminin "Otomatik" olarak yapılması (secilmesi) halinde modem router musait kablosuz bağlantı kanalını kendisi belirler ve atar (Kanal ile SSİD aynı şeyler değildir, bunları karıştırmamak lazım. Kanallar, kablosuz bağlantı için kullanılan belirli frekans aralıklarınin numaralandirilmasıdır, SSİD ise kablosuz ağ yapilandirmasıdır.).

    Bu böyledir ama böyle bir şeye niye ihtiyaç duyuluyor o hiç anlaşılmıyor. Ağa bağlanan istemcinin sürekli hareket halinde olduğunu varsaysak bile uygun bağlantı kanalları önceden nasıl düşünülebilir, nasıl tahmin edilebilir? Üstelik açtığın konuda verdiğin misaldeki sadece bir dakika sonra kanalın degismesinin mantığı yada ihtiyacı ne olabilir. O bir dakikanın önemi ve belirleyiciligi ne olabilir? Doğrudan seçili bir kanal ile bağlantı sağlanması daha uygun ve mantıklı olmazmi?

    Bunları böyle düşünmeli, çok gerekli olmayan arayışlar ile zihinler bulandirilmamalidir.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

      Böyle bir özellik yok. Olsa da işe yarar bir özellik olmaz. Düşünsene wi-fi ağa bağlı cihazlar iletişim için kanal bilgisini almışlar ama modem zırt-pırt kanal değiştiriyor. Sürekli bağlantı sorunu yaşarsın. Kopmalar olur. Böyle bir özellik kimsenin işine yaramaz dostum.

      murat murat (12492)