Benim Ramim Kaç GB ? Kaç GB kullanabiliyorum ? Bu menüyü birisi açıklayabilirmi ?

Arkadaşlar Resimler aşağıdakİ Resime tıklarsanız Sorumu görürsünüz
Numaralara göre cevaplayın lütfen hangi kutucuk neyi gösteriyor diye.
NOT: Resme biraz yakınlaştırarak bakarsanız iyi olur :D

Resim Linki: http://hizliresim.com/RQLXO1

İşletim sistemim: Windows 10 x64

gorkemkazak gorkemkazak (36)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Resimde 2. kısımde belirtmiş olduğunuz gibi kullanımda olan 3.4, kullanılabilir 4.6 yani toplamda 8 GB RAM'e sahipsiniz.

    Toplam RAM'in kaç GB olduğunu ayriyeten Bilgisayarım'a sağ tıklayıp "Özellikler" diyerek "Yüklü Bellek (RAM)" kısmından görebilirsiniz.

    Sorunuzun cevabı haricinde RAM kullanımınız çok yüksek. Görev yöneticisinden İşlemler sekmesinin ekran görüntüsünü de atarsanız bilgisayarınızın rahatlamasına yardımcı olmaya çalışabilirim.

    araz01 araz01 (291)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teamwiewer üzerinden yardımcı olabilirmisiniz gorkemkazak 7 yıl önce
    • Nasıl isterseniz. araz01 7 yıl önce

    araz01 arkadaşında yazdığı gibi  doğrudur kullanımda olan 3.4, kullanılabilir 4.6 yani toplamda 8 GB RAM'e sahipsiniz

    candan candan (4301)