Betternet VPN Nedir?, Betternet VPN nasıl kullanılır?

Betternet VPN Nedir?

Betternet VPN nasıl kullanılır?

Betternet VPN güvenli midir?

Betternet VPN Ücretsiz midir?

Betternet VPN Hızlı mıdır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Betternet tamamen ücretsiz olarak hizmet veren VPN programıdır.Betternet VPN birçok platformda hizmet vermektedir.Betternet VPN hizmetine aşağıdaki platformlardan ulaşabilirsiniz;

    VPN programları siz ve karşı taraftaki sunucu ile aranızda bir köprü oluştururlar.Örneğin uzmanim.net sitesine girmek istediğinizde sizin isteğiniz ilk olarak VPN sunucusuna iletilir.Ardından VPN sunucusu sizin yerininize uzmanim.net sitesine girer ve verileri alır.Ardından verileri şifreler ve sonra tekrar size gönderir.Bu şekilde siz uzmanim.net sitesine direkt olarak ulaşmak yerine arada köprü olan VPN servisi ile ulaşmış olursunuz.Bu internet hızınızda biraz gecikme yaşatabilir.Ancak bu gecikmeler çok kısadır ve internette gezerken bunu fazla fark etmezsiniz.Ayrıca bu şekilde internete çıkış yaptığınızda verileriniz gizli kalır ve sizin hangi sitelere girdiğinizi VPN servisi haricinde bilinmez.

    VPN programları genelde şu amaçlarla kullanılırlar;

    • Mahkeme kararıyla yasaklanmış sitelere ulaşmak için.
    • Türkiye'de yavaş olan sitelere girmek için (Örneğin Facebook, Twitter).
    • Bağlantınızı daha güvenli ve gizli hale getirmek için.

    Betternet VPN nasıl kullanılır?

    Betternet VPN programını birçok platformda kullanabilirsiniz. Şuanda Windows ortamında nasıl kullanılacağı anlatılacaktır.

    1. Buradan Betternet VPN programını indirin.
    2. indirdiğiniz betternetInstaller.exe uygulamasını çalıştırınız.(Eğer karşınıza bilinen kurulum aksine aşağıdaki gibi kurulum çıkarsa aşağıdaki işlemleri yapınız)
    3. Accept butonuna tıklayın.betternet vpn
    4. Bir sonraki aşamada Decline butonuna tıklayın (Accept seçilseydi betternet programının yanında ücretsiz olduğu söylenen anti-virüs programı yüklenecekti, ancak buna şimdilik gerek yok)
    5. İnternetten indirilmesini bekleyin.
    6. indirme işlemi bittiğinde Install Now butonuna tıklayın.
    7. Program otomatik olarak başlayacaktır.Got it butonuna tıklayın.
    8. Program ilk açıldığında Connect butonu çalışmayabilir.Programı kapatıp tekrar açın.
    9. Programı kapatıp tekrar açtığınızda karşınıza seçmek için sunucu lokasyonu isteyecektir.Fastest Server (En hızlı server) seçebilirsiniz.
    10. Ardından Connect butonuna tıklayın ve programın sunucuya bağlanmasını bekleyin.

    Not: Program bağlandığında çalışmayı durdurdu hatası alabilirsiniz.Ancak program arka planda sunucya bağlanmış bir şekilde çalışacaktır.Bunu öğrenmek için ipleak.net sitesine gidin ve ip adresinizin ne olduğuna bakın.Lokasyon olarak ABD gösteriliyorsa bağlı olduğunuz anlamına geliyor.

    Betterner VPN servisinin hız testi aşağıdaki gibidir.( Kendi bağlantı hızım 16 Mbit Download 800 kbit Upload)

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Betternetin kullanıcı verilerini sattığına dair haber çıkmıştı nette ozamandan beri programı kullanmıyorum.

      efe efe (65)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Hangisi bunu yapmıyor ki :) murat 8 yıl önce