Bildirim sistemi aynı bildirimleri birleştirmek.

Merhabalar ben php kullanarak bir bildirim sistemi oluşturdum.Çok güzel çalışıyor fakat bir sıkıntı var.Mesela bir konuya 3 farklı kişi cevap yazdı diyelim sistem 3 farklı bildirim gönderiyor.Ben bu şekilde olmasını istemiyorum benim istediğim şekil 3 kişi cevap yazdıysa tek bir bildirim olsun ve ....konunuza 3 yeni cevap geldi şeklinde yazsın.Bunu nasıl yapabilirim ? Veritabanım aşağıdaki gibi.@alattin abi konuya bekleniyor :)

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Bunu yapamazsın. Cevaplar hep farklı zamanlarda verilecek. Bir soruya kaç cevap verileceğini bilemeyeceksin. Bu sebepten sen bildirimleri toptan gönderemezsin.

Fakat şöyle bir senaryo yapabilirsin: Soruya cevap yazdılğında bildirimi gönderirsin. Daha sonra soruya her cevap yazıldığında bu bildirimi günceller ve okunmadı olarak işaretlersin. Bu şekilde kullanıcı sorusuna her cevap yazıldığında bu bildirimi güncellenmiş olarak görür.

alattin alattin (16999)
6 yıl önce cevaplandı

  • Mantıklı ozgurlol 6 yıl önce
  • @alattin abi ben bunu biraz daha araştırdım ve sql sorgusuna group by id gibi birşey ekleniyor ve bu şekilde yapılabiliyor.Denedim kısmen çalıştı gibi.Bildirimleri görürken atıyorum 2 tane konu var her birine ikişer yorum yapılmış bildirim kısmında konu başlıkları çektiğim yerde 2 başlık var o kodu eklemeden önce 4 taneydi yani aynı konu başlığını iki kez çekiyordu.Ekledikten sonra birkez çekti.O kısmı çalıştı fakat asıl sıkıntı bildirim sayısını göstermede onda nedense çalışmıyor.Kafam çok karıştı. yumuklusucurta 6 yıl önce
  • SQL group by filan ile çözebileceğin bir şey değil senin istediğin. Ya da ben senin istediğini yanlış anlıyorum. Eğer Sql ile mesaj sayısını alacaksan count kullanabilirsin. Ama ikimizde başka şeyden bahsediyoruz gibi @yumuklusucurta alattin 6 yıl önce
  • Aynen öyle mesaj sayısını alacağım.Mesaj sayısını alırken count kullanıyorum.ama aynı konuya kaç tane cevap gelmişse o kadar fazla bildirim oluyor.aynı id ye sahip bildirimleri gruplandırmak,1 bildirim olarak çekmek istiyorum ben. yumuklusucurta 6 yıl önce
  • @alattin abi yumuklusucurta 6 yıl önce