Bilgi kaybını önlemek için programları kapat

Windows 8 işletim sisteminde

Microsoft Windows -  Bilgi kaybını önlemek için programları kapat

Bilgisayarınızda bellek azaldı. Dosyalarınızı kaydedin ve bu programları kapatın:
Windows yeterli miktarda belleği geri kazanmak için yalnızca gerektiği kadar programı kapatacaktır.

Programı kapat

uyarısı alıyorum. Bu uyarının sebebi ve çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft Windows -  Bilgi kaybını önlemek için programları kapat

    Bilgisayarınızda bellek azaldı. Dosyalarınızı kaydedin ve bu programları kapatın uyarısının sebebi bilgisayarınızdaki bellek yani RAM miktarının azalmış olmasıdır.

    Bellek kullanımı %90 civarına ulaştığında Windows 8 bu uyarıyı çıkaracaktır. Belleğin azalmasının sebebi belleği fazlaca kullanan bir uygulamanın açık olması olabilir.

    Aynı zamanda bellekte sızıntıya sebep olan bir programda bellek azaldı hatası almanıza sebep olabilir.

    Bellek azaldı hatasının çözümü için

    • Kullanmadığınız açık uygulamaları kapatın
    • Internet tarayıcılarınızdaki kullanmadığınız sekmeleri kapatın.
    • Sorun devam ediyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Görev yöneticisi üzerinden hangi uygulama ne kadar bellek kullanıyor görebilirsiniz.  Google Chrome gibi birden fazla sekme desteği olan tarayıcılarda açık olan her sekme bellek kullanımını arttırır bu sebepten tarayıcı kullanırken gereksiz sekmeleri kapatmayı ihmal etmeyin.

    Kullandığınız uygulamalar fazlaca bellek tüketiyorsa fiziksel olarak bilgisayarınıza RAM ekletmeniz gerekecektir.

    Kısaca Bilgi kaybını önlemek için programları kapat Bilgisayarınızda bellek azaldı. Dosyalarınızı kaydedin ve bu programları kapatın uyarısının sebebi azalan kullanılabilir bellek yani Ram miktarıdır.

    alattin alattin (16999)