Bilgisayar açılacağı sıra klavye ve mouse çalışmıyor

Meraba arkadaşlar bir sorun oldu ve bu sorunu size soracağım. Arkadaşlar fotoğrafını da koydum hatta fotoğrafını koyduğum ekran gelince ne mouse çalışıyor ne de klavye. Ama bilgisayar açılınca bios ayarlarına girebiliyorum. Bu sorunun bi çözümü var mı arkadaşlar lütfen yardım edin. Şimdidem herkese teşekkürler.

abbas5021 abbas5021 (2)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yok mu bi yardımı olan ? :(

    abbas5021 abbas5021 (2)
    9 yıl önce cevaplandı

      1. Çözüm Yolu

      İlk olarak sizden PS/2 girişli bir fare kullanarak Microsoft Fix It isimli yazılımın USB portlarındaki sorunları çözmek için yayınladığı sürümü denemenizi tavsiye ediyorum.

      Microsoft Fix It

      Bu yazılımı çalıştırınız ve bilgisayarınızı yeniden başlatıp fare ve klavyenizi test ediniz.

      2. Çözüm Yolu

      1. PS/2 girişli fare takılıyken bilgisayarınızı açıp Aygıt Yöneticisi'ne giriniz.
      2. Burada tüm aygıtları kontrol ediniz ve yüklenmesi sırasında hata oluşan bir sürücü görürseniz sağ tıklayıp Kaldır deyiniz.
      3. Ayrıca klavye ve farenizin sürücülerini de bulup Bu aygıtın sürücü yazılımını sil seçeneğini işaretleyip Kaldır deyiniz.
      4. Bu işlemin ardından bilgisayarı yeniden başlatınız ve USB girişli fare ve klavyenizin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

      utkubayat utkubayat (885)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Dediğim gibi USB girişli bir fare değil de PS/2 girişli bir fare takmayı denersen bu işlemleri yapabileceğini umuyorum. utkubayat 9 yıl önce
      • Yardımın için çok teşekkürler utkubay aöa klavye ve mouse PS/2 girişli. Seni de yoruyorum kusura bakma .. abbas5021 9 yıl önce
      • Yardımın için sağol utku ama benim klavye ev farem PS/2 girişli. Seni de yoruyorum kusura bakma abbas5021 9 yıl önce