bilgisayar açıldığında ekranda çıkıp kaybolan windows system cmd.exe siyah ekran

windows 10 kullanıyorum. her zaman değil ama bilgisayarı açtığımda ilk başta ekranda birkaç saniyeliğine siyah bir ekran açılıp kapanıyor, ekran görüntüsü alamadım dolayısıyla. en son böyle olduğunda biraz görebildim ve windows system32 cmd.exe yazıyordu sanırım. (32den emin değilim). Bazen 2 pencere açılıyor kapanıyor. bu (komut satırı galiba) nedir? ve çözümü nedir? internette farklı farklı şeyler yazılmış. @hakan

tutor tutor (17)
1 yıl önce sordu

  • Farbar logu faydalı olur. Gönderirsen incelerim hakan 1 yıl önce
  • @tutor log dosyası ekledin mi göremedim? hakan 8 ay önce
  • İnmedi bir türlü, fırsat bulunca tekrar deneyeceğim, log dosyası dosya olarak mı buraya ekleniyor @hakan tutor 8 ay önce

Toplam 1 Cevap

Öncelikle bilgisayarını Malwarebytes gibi bir program ile taratmanda fayda var. Açılan cmd ekranı virüs ya da zararlı yazılıma ait olabileceği gibi masum bir uygulamaya da ait olabilir. FRST ile bir log oluşturup bizimle paylaşırsan harika olur:

Farbar Recovery Scan Tool nedir, Farbar Recovery Scan Tool ile nasıl log oluşturulur?

Böylelikle çalışan pencere neye ait bunu görebiliriz.

murat murat (12492)
1 yıl önce cevaplandı

  • @tutor Farbar Malwarebytes'ın ve güvenilir bir uygulama. Çok bilinmedik olduğu için bu uyarıyı almışsın. Bir sorun yok indirip çalıştırabilirsin. murat 1 yıl önce
  • Bu çıkan uyarıya 'sakla' olarak mı yanıt vermem gerekiyor öyleyse @murat tutor 1 yıl önce
  • Korumaya devam et dediğinde dosya indiriliyor olmalı @tutor hakan 1 yıl önce