Bilgisayar açıldığında otomatik olarak tam ekran video oynatma

Bilgisayarda bir videonun bilgisayar açıldığında otomatik olarak tam ekran oynamasını istiyorum. Video bittiğinde, video başa saracak ve yeniden durdurulana kadar oynamaya devam edecek.

Bilgisayar açıldığında videoları otomatik tam ekran ve tekrarlı oynatacak bir program var mı?

gfbturker gfbturker (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayar açıldığında bir videoyu tek ekran açmak ve tekrar tekrar oynamasını sağlamak için ek  bir programa ihtiyaç yok. Bu işi Windows Media Player ile yapabilirsiniz.

    Windows media player ile şöyle bir kısa yol oluşturun:

    "C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmplayer.exe" /fullscreen C:\Video\1.mp4

    Kısayolu için;

    1. Masaüstünde sağ tuş ile tıklayın
    2. Yeni > Kısayol'u seçin.
    3. Konum bölümününe yukarıdaki satırı kopyalayın. Eğer siz 32 bit windows kullanıyorsanız yolu kendinize göre düzenleyin.
    4. Aynı şekilde video konumunu kendinize göre düzenleyin.
    5. Windows Media Player içinde Yineleme'yi açın.
    6. Bu oluşturduğunuz kısayolu Başlangıç'a yerleştirin.

    Bu sayede video bilgisayar açıldığında  tam ekran olarak oynamaya başlayacak sürekli tekrar edecektir.

    hakan hakan (15394)