Bilgisayar açıldıktan 5 saniye sonra kendi kendine kapanıyor

Daha önce bilgisayar açılıyordu ama ekran gelmiyordu ve güç düğmesine bastığımda Windows kapanış sesi geliyordu. Şimdi ise açılırken ekran geliyor ama 5 saniye sonra kendi kendine kapanıyor. Format atamıyorum, çünkü hemen kapanıyor. Ne yapabilirim?

anilgull18 anilgull18 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    1-Çözüm olarak diski farklı bir pc'ye takıp format atıp tekrar kullanabilirsiniz.

    2-Harddiskte bir sorun olabilir, eğer format çözüm olmazsa farklı bir harddiski kendi bilgisayarına takıp sorunun devam edip etmediğini görebilirsin.

    3-Ekranın gitme sebebinin bir tanesi de Ram'dir. Dilersen ramleri de kontrol edebilirsin.

    Aklıma gelen bunlar. Fakat ihtimali yüksek olan harddisk arızasıdır.

    Umarım faydalı olur.

    ilyashalatci ilyashalatci (26)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hocam fanla ilgisi olabilirmi anilgull18 6 yıl önce
    • Evet olabilir. Eğer fan soğutmuyorsa otomatik olarak kendini korumak için kapatır pc kendini ve bu da donanıma kalıcı zarar verebilir. ilyashalatci 6 yıl önce

    Sorun termal macun sorunu da olabilir CPU ile fan arasındaki termal macun özelliğini yitirmişse işlemci aniden çok ısınıyor olabilir. Aşırı ısınan işlemci kendini korumaya almak için bilgisayarı kapatabilir.

    İşlemci ile Fan arasındaki termal macunu kontrol etmeli, kurumuşsa değiştirmelisin.

    hakan hakan (15409)