Bilgısayar açıldıktan sonra mause tıklamıyo bekleme moduna aldığımda ve actığımda tıklıyor

Merhaba bilgısayar açıldıktan sonra mause tıklamıyor bilgisayarı bekleme moduna aldığımda daha sonra actığımda mause tıklıyor bir de google chrome 2 sekme actığımda diğer sekmenin üzerine tıkladığım zaman kapanıyor.Teşekkürler

kullanici5823 kullanici5823 (-25)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yaşadığınız sorunlara bakılırsa, örneğin mousenin chrome üzerinde başka sekme üzerine geldiğinizde kapanması gibi, kullandığınız mouse de bozukluk meydana gelmiş olabilir.

    Chrome üzerinde başka bir sekmeye tıkladığızda normalde diğer sayfaya geçmesi gerekirken sizin ki kapanıyor.Yani mause nizde fiziksel bir sorun olduğundan aslında basmak istediğiniz tuşun görevini farklı bir tuş yapıyor olabilir.

    Sizin bu sorunu daha iyi anlamak için bir mouse bulmalı ve bilgisayarınızda denemelisiniz.Ya da siz kendi mousenizi başka bir bilgisayarda da deneyebilirsiniz.Bu şekilde sorunu tam olarak tespit etmeniz mümkün olacaktır.

    Sorununuz mouse yüzünden olmadığını kesin olarak anladıysanız bilgisayarınızı aşağıdaki virüs ve kötü amaçlı yazılım temizleme araçlarını kullanarak bilgisayarınızı temizleyin.

    Bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    Yukarıdaki yazılımlar ücretsiz ve %100 güvenilir yazılımlardır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)