Bilgisayar açılırken bir süre siyah ekranda kalıyor

Merhaba, bilgisayarı açtığım zaman bir süre siyah ekranda kalıyor. Bu normal mi acaba?

İlgili video;

https://youtu.be/MGW_zF8zAIA

Sistem özellikleri:

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.

Ekran kartı: RX590 Nitro+

RAM: 16 GB 3000MHz.

SSD: 480GB.

darking darking (18)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Normal mi konusunu bilmiyorum ama sistem sorunsuz bir şekilde açılıyorsa sıkıntı etmenize gerek yok.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Hocam bir program aracılığı ile kontrol ettim de sağlık %44 yazıyor. Bununla ilgili olabilir mi? darking 3 yıl önce
    • Neyin sağlığı ? SS'ini atarmısın ? @darking hydra 3 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/xuwO9l.jpg SSD Sağlığı darking 3 yıl önce
    • CrystalDiskInfo ile de test edermisin sağlığını @darking hydra 3 yıl önce
    • daha 9 TB veri yazılmış sağlık %45, çok aşırı fazla düşmüş. Benim SX6000Pro 512 GB M2 SSD bile 16 TB Veri yazılmış sağlığı %95 te. hydra 3 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/vHdpLT.jpg darking 3 yıl önce
    • Biri %44 gösteriyor biri %100, HD Tune indirip Health kısmının fotoğrafını atarmısın. hydra 3 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/7Ey8MR.jpg darking 3 yıl önce
    • Hocam bir de Adata'nın kendi programı ile test ettim şöyle gösteriyor; https://i.hizliresim.com/jauUOi.jpg @hydra darking 3 yıl önce
    • Bir sıkıntı yok bence. hydra 3 yıl önce
    • Vakit ayırdığınız için teşekkürler. :) darking 3 yıl önce
    • Rica ederim. hydra 3 yıl önce

    Açılış ekranında bekletmesi SSDnin yarıdan çok kısmının dolmasıyla ilişkilendiriyorum ve doğal olarakta performansta düşüş görülüyor.

    genius genius (190)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bende öyle düşünüyorum, en kısa zamanda HDD alıp programları vs oraya aktaracağım teşekkürler. darking 3 yıl önce
    • Oyunları HDD alırsan yükleme ekranları uzar, Dokular geç yüklenir, parçacıklar geç yüklenir vs vs bunlar yaşanacağını biliyorsun değil mi ? @darking. En çok kullandığın oyunları SSD'ye yüksek boyutlu az oynadığın oyunları HDD'ye kurarsın hydra 3 yıl önce
    • O zaman 1 SSD daha şart. darking 3 yıl önce

    Bilgisayarında sorun yok bana sorarsan temiz önyükleme yap için rahat olsun.

    Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Rica ederim eğer sorunun çözüldüyse çözüldü işaretler misin? @darking darkcrak 3 yıl önce
    • 1. Yorumdaki hydra hocama verdiğim için şu hatayı alıyorum. Önce daha önceki çözüm olarak kabul et işlemini geri almalısınız darking 3 yıl önce
    • @darking geri alınıyor tik i kaldır ondan sonra bana tik at oluyor darkcrak 3 yıl önce
    • Konu çözüldü cunkubir sorun yok önyükleme her zaman işe yaramaz daha neyin puanını almaya calisiyorsun milletten puan dileniyorsun ? @darkcrak hydra 3 yıl önce
    • Ben bu sorunları yaşıyorum ve yaşadığım sorunu nasıl çözdüysem o çözümü yazıyorum bu sitede bütün sorunları kendim şahsi bilgisayarımda ve başkasının bilgisayarlarında gördüm ve bu şekilde çözdüm sallamıyorum çözümleri @hydra bana dilenci demen yanlış darkcrak 3 yıl önce
    • Kendine hakim ol burada beni kavgaya sürüklemeye çalışıyorsun farkındayım @hydra hep seninle huzursuzluk oluyor burası ego sitesi değil sen ego kasıyorsun darkcrak 3 yıl önce