Bilgisayar açılırken kullanıcı hesapları çıkıyor

Merhabalar,

Windows 7'li bilgisayarım ilk açıldığı zaman kendi kullanıcımın açılmasını istiyorum diğer userların açılmasını istemiyorum bunun bir kodu vardı ama ancak aklıma gelmedi bana yardımcı olaralirmsiniz?

recepguvenc recepguvenc (26)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aradigin komut sanirim su

    netplwiz

    Calistir penceresinden uygulayabilirsin.

    Açılan pencerede sadece Windows 7 hangi kullanıcı ile açılsın istiyorsan onu seç. Daha sonra Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için parola girmelidir işaretini kaldır. Uygula dediğinde seçtiğin kullanıcının parolasını senden ister iki defa bunu gir. Bilgisayarı yeniden başlattığında artık otomatik olarak bu kullanıcı ile açılacak.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • netplwiz kullanıcı hesaplarının yönetildiği bölümü açan kısayol kodu. Bu arkadaş iki tane kullanıcı hesabının olduğunu ve açılışta birisine öncelik vermek istediğini söylemiş. omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho acilan pencerede kullanici hesaplari bolumunden varsayilan acilis kullanicisini ayarlayabilir. alattin 5 yıl önce

    Bildiğim kadarıyla en son hangi hesap ile bilgisayar kapatıldıysa bir sonraki açılışta otomatik olarak onunla açılıyor.

    Eğer istediğin şey, senin hesabın dışındaki diğer kullanıcı hesaplarını devre dışı bırakmak ise bunun bir yolu var evet.

    Kullanıcı hesabı devre dışı bırakma:

    1. Bilgisayarın arama kutusuna cmd yazılır ve çıkan Komut İstemi'ne sağ tıklanıp "Yönetici olarak çalıştır"a tıklanır.
    2. Sonra CMD ekranına şu komut girilir: net user kullaniciismi active:no
    3. İleride tekrar etkinleştirmek istersen de şu komutu girmen yeterli: net user kullaniciismi active:yes

    Böylece o hesap artık devre dışı olur ve açılmaz.

    omercik omercik (9418)