Bilgisayar açılırken Windows logosu gelmesini istiyorum

merhaba arkadaşlar elimde windows 8.1 pro 64 bit format usb belleği mevcut ve bir türlü yapamadığım sorunla karşı karşıyayım sorun ise şu ben bilgisayarımı açarken windows logosuyla açılmasını istiyorum ama bilgisayar markasının exper yazısı ile açılıyor formata başlamadan önce veya sonra ne yapmam lazım windows logosuyla açılması için umarım derdimi anlatabilmişimdir

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ISO dosyasını Rufus ile flash diske yazdırırken "Disk bölüm düzeni" diye bir seçenek görürsün. Onu MBR olarak ayarlayıp yazdırma işlemini öyle başlat.

    disk bölüm düzeni

    Bir de bilgisayarının BIOS'undan "Legacy" gibi bir ayar varsa onu "enabled" yap. Her BIOS'ta enabled diye özel bir seçenek olmayabilir. Bazı BIOS'larda "boot mode: legacy" yapman da gerekebilir. Yani mantık şu: BIOS'tan legacy seçeneğinin aktif olmasını sağlayacaksın.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • öncelikle cevabınız için teşekkür ederim BIOS da ne Legacy nede boot mode seçeneği var sadece ona benzer Boot Logo seçeneği var oda Enabled seçeneğinde @farurhenho gorele28 5 yıl önce
    • Tamam sorun olmaz. BIOS'un eski olduğu için öyle görünüyordur. Sen dediğim gibi Rufus'tan MBR stilinde iso dosyasını yazdır ve kurulumu yap. Windows logosuyla açılacak bilgisayar artık. @gorele28 omercik 5 yıl önce
    • tamam @farurhenho çok teşekkür ederim gorele28 5 yıl önce
    • Yalnız şunu da söyliyim. Eğer şu anki Windows GPT stilindeyse (açılışta exper logosou çıkıyorsa öyledir) sen MBR olarak kurmak için o format atarken disk bölümleme ekranında bütün diskleri silmen ve yeniden oluşturman gerekecek. Biçimlendirmek yetmez, yahut "sadece C'yi sileyim D kalsın" da diyemezsin. Çünkü bölümleme stilleri tamamen farklı olduğundan bütün diskleri silmen gerekecek orada. Yani yedeklerini falan almayı unutma. "D'ye atayım orda dursun" mantığını bu senaryoda aklından çıkar. @gorele28 omercik 5 yıl önce
    • yansı seçeneği ''standart windows yüklemesi hedef sistem BIOS (ya da UEFI-CSM) seçeneklerimi olacak yoksa farketmiyormu @farurhenho gorele28 5 yıl önce
    • evet öyle olacak @gorele28 omercik 5 yıl önce