Bilgisayar açılış şifresi nasıl kaldırılır?

abiler. ben bilgisayarimin başina şifre koydum. bir diz üstü bilgisayar kullaniyorum. Güç dümesine tiklayinca Lenovo yazisi geliyo ya işte ondan sonra şifre istiyor. kendim koymuştum. şimdi kaldirmak istiyorum. ama kaldiramiyorum. ne yapmaliyim?

kullanici53158 kullanici53158 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarında bir BIOS pili var. Onu kısa süreli çıkartman gerekir. Ama laptop olduğu için kolay ulaşamayabilirsin.

    Güvenlik çipleri üzerinden kısa devre yaparak da BIOS parolası sıfırlanabiliyor ama bunu önermiyorum. Hele hiç bilmeyen biri denemesin.

    Bir yöntem daha var işe yararsa videosunu çekip yayınlayacağım.

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

      Bunun için bilgisayarın arama kısmına "Çalıştır" yazılıp "Enter"a basılır. Ardından gelen küçük pencereye "netplwiz" yazılarak "Tamam" butonu seçilir. Gelen pencerede "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmeli" seçeneğinde bulunan işaret kaldırılıp "Tamam"a tıklanır.

      kenandemir kenandemir (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      • abi hesaptaki şifreyi kaldira biliyorum. güç düğmesine tikladiğinda soruyor şifre. hani F1.. F11.. F12 diye yaziliyor ya iste ordan F12 tuşuna basarak koymustum ama kaldirmak istediğimde şifre kaldirilamaz diyor kullanici53158 2 yıl önce