Bilgisayar açılışta kitcall.dll başlatmada sorun hatası

Merhaba ustalar,

Win 7 kullanıyorum Masa üstü bilgisayarım açıldıktan sonra resimdeki gibi hata veriyor.

Bu hatanın çözümü hakkında yardımcı olurmusunuz.

RunDLL

kitcall.dll başlatmada sorun. Belirtilen modül bulunamadı.

gfbslh gfbslh (20)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    AppData\Local  altında Kit Call adında bir uygulama kurulmuş. Bu uygulama da kitcall.dll denen bir dosyayı arıyor. Ama bu program büyük ihtimalle adware denen reklam yazılımı yani zararlı bir yazılım.

    Önerim önce bilgisayarı malwarebytes gibi bir programla taratman. Daha sonra da açılışta yüklenen kitcall.dll dosyasını devre dışı bırakman.

    Önce bilgisayarı malwarebytes ile tarat: Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Daha sonra şu işlemi yap:

    Windows başlangıç aşamasında yüklenen gereksiz programlardan kurtulman gerekiyor. Bu işlem aynı zamanda Windows'un açılışını da hızlandıracaktır ve ayrıca kitcall.dll hatası ortadan kaldıracak. kitcall.dll ​​​​​​​hatası almanının sebebi Windows başlangıcında kitcall.dll  dosyasına bir şekilde erişelemiyor olmasıdır.

    Windows başlagıcında kitcall.dll  ile alakalı programların çalışmasının engellenmesi:

    1. Masaüstü ekranında Windows tuşu ve R tuşlarına birlikte basın.
    2. Çalıştır açılacaktır. Çalıştıra  msconfig yazın enter tuşuna basın.
    3. Sistem Yapılandırması Genel sekmesinde Başlangıç Ögelerini Yükle çek işaretini kaldırın.
      Bilgisayar kapanmıyor - Sistem Yapılandırması
    4. Hizmetler sekmesini tıklayın. Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle işaretleyin.
      Sonra Tümünü Devre Dışı Bırak tıklayın.
      Bilgisayar kapanmıyor  - Hizmetler
    5. Uygula butonuna basın Sonra Tamam tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım adım takip edersen kitcall.dll  hatası ve diğer virüs sorunları düzelecektir.

    Bu işlemden sonra kitcall.dll ​​​​​​hatası bir daha almaman gerekiyor.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Yakın zamanda bilgisayarınıza bir program yükleyip kaldırdınız mı? Anladığım kadarıyla bilgisayar kitcall.dll diye bir dosya arıyor ama bulamadığı için de hata veriyor.

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

        cevaplar için teşekkürler arkadaşlar,

        camera yükleyip kaldırmıştım bunun bir dosyasının hatasını veriyormuş.

        regedit bölümünden ilgili dosyayı bulup sildim sorun düzeldi.

        gfbslh gfbslh (20)
        5 yıl önce cevaplandı

          merhaba eksik dll yi indirip eksik olan yere atınız

          jaff2 jaff2 (22)