Bilgisayar açılma sorunu

Bilgisayar açıktı ve birden bire mavi ekran verip kapndi açıyorum bi kaç yazı çıkıyor sonrada öyle kaliyo sorun ne acaba ??

buraks456 buraks456 (1)
7 yıl önce sordu

  • mavi ekranda çıkan yazıda ne yazıyor o önemli candan 7 yıl önce
  • Kardeş bilmiyorum bakmasın ona :( buraks456 7 yıl önce
  • Ondan 1 gün önce bilgisayarın içini açıp saç kurutma makinesi ile temizlemistim buraks456 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bilgisaya açılmıyorsa bu durumda kurtarma DVD veya USB gerekecek kurtarama medyanızı bilgisayara takın

bilgisayarı başlatın ve  logo gözüküce bios tutuşan aralıklarla basın biosa girin burda medyanızı göreceksiniz

üzerine ok işaretleri ile gelin entr a basın medyanız açılacaktır ileri tıklatın onarı tıklatın gelişmiş seçenekleri

tıklatın burda sistem geri yükleme seçebilirsiniz veya başlangıç onarma elinizde kurtarma medyanız yok ise

işletim sisteminiz ne ise aynısını indirip DVD veya USB ye yazdırıp işleme devam edersiniz

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

    Bilgisayarın içi saç kurutma makinesi ile temizlenmez, temizlenmemeli. Heleki sıcak üflemesiyle.. Yanlış yapmışsın.

    Neyse, probleme gelirsek donanım hatası gibi görünüyor. Bunu anlayabilmemiz için çıkan yazıları bilmemiz lazım. Ekranın telefonla resmini çekerek konuya ekle, bir bakalım.

    Eğer donanımsal değilde yazılımsal bir problem ise @candan tavsiyesi yoldan giderek düzeltebilirsin (Donanımsal bir vaziyet varsa bu yol işe yaramaz).

    temmuz temmuz (12505)