Bilgisayar açılmıyor, anakarttan 3 bip sesi geliyor. Problem nedir, nasıl çözülür?

Bilgisayar çalışırken fişten çekmişler. ​​​​​​Ekrana görüntü gelmiyor kasa açılırken 3 kere bip sesi çıkarıyor.

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Üç bip RAM problemini işaret eder.

    Kasayı açarsın, birden fazla ise RAM'leri tek tek ve farklı slotlarda denersin.

    Sonuç alamazsan ve eğer BIOS'Aa ulaşmak mümkün olabiliyorsa birde BIOS ayarlarını default (varsayılan) yaparsın (Bunun için BIOS ekranında önce F9 ve enter, sonra f10 ve enter tuşlanır).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 2 tane Ram takılı hocam. Ram'leri tek tek denedim birinde hata veriyor. Hata veren Ram bozuldu mu hocam neden hata veriyor? @temmuz oguzhan34 6 yıl önce
    • Farklı slotlarda denedinmi? RAM'de, slotta problemli olabilir. Bunu ancak RAM ve slotları değiştirip deneme yoluyla net olarak anlayabilirsin. Birde hata veren RAM'ın kontaklarini bir okul silgisiyle iyice siler, temizlersin. RAM'lerim iletken yüzeyine pek dokunma. Malum, statik elektrik problem riski olabilir. @oguzhan34 temmuz 6 yıl önce
    • Denedim hocam bozuk olanı 4 slot da denedim 3 Bip sesi verdi @temmuz oguzhan34 6 yıl önce
    • Öyleyse yapacak birşey yok, maalesef.. Yenisini almalısın. Geçmiş olsun @oguzhan34 temmuz 6 yıl önce