Bilgisayar Açılmıyor , Bios Güncellemesi Gerek Usb den yapılabilir mi ?

Bios Güncellemesi Gerek , Bilgisayar Açılıyor ama Siyah Vor Ekranda Reboot gibi şeyler yazıyor , Ne Yapılır ? Hardisk  görünmüyor Giriş ekranında ?

csu0645 csu0645 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BIOS güncellemesi BIOS üzerinden yapılabilir.

    • Bilgisayarınızın modeline göre üreticinin web sitesinden BIOS dosyasını indirip herhangi bir flash disk içine atın.
    • Flash Disk takılı iken bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    • Ardından BIOS menüsüne girin.Menü de BIOS Update kısmı olmalı.
      • Örneğin; Asus anakartlarda Ez-Flash,
      • Gigabyte anakartlarda Q-Flash menüleri içinden yapılabilir.
    • BIOS update kısmı bulunduktan sonra, bilgisayarınıza takılı olan Flash Disk içerisindeki BIOS dosyasını göstererek güncellemeyi tamamlayabilirsiniz.

    **Masaüstü bilgisayarlar için Anakart modeline göre BIOS Update dosyası bulunmalı, Notebook bilgisayarlar için se bilgisayarın marka ve modeline göre BIOS Update dosyası bulunmalıdır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)