Bilgisayar açılmıyor !

Ben bilgisayarı kapadıkdan yaklaşık 20 dakika sonra açtığımda açılmıyordu. Bios ekranı bile açılmıyor. Ramların yerini felanda değiştirdim. Kasayıda temizledim. Bu sorunu çözmek için ne yapmam lazım yardım edermisiniz.

kullanici61585 kullanici61585 (1)
4 yıl önce sordu

  • Ekrana görüntü geliyor mu? Fanlar çalışıyor mu? darkcrak 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bilgisayarı çalıştırdığın zaman ekrana herhangi bir görüntü geliyormu .? Fanlar dönüyormu?

hydra hydra (3800)
4 yıl önce cevaplandı

    Bilgisayar açılmıyor çok geniş bir tanım. Mesela bilgisayarına elektrik geliyor mu? Açma düğmesine bastığında ışıkları yanıyor ve fan sesi duyabiliyor musun?

    Eğer hiç bir hareket olmuyorsa önce elektrik kablolarını kontrol et. Kasaya bağlantı noktasını ve prize takılı olan kısımları kontrol et. Eğer hiç elektrik gelmiyorsa PSU yani güç katı arızalanmış olabilir.

    Elektrik geliyor ama ekrana görüntü gelmiyorsa sorunun çok farklı sebepleri olabilir. Mesela ekran kartı yerinden oynamıştır ya da RAM, işlemci, ekran kartı, anakart arızası olabilir.  Daha fazla bilgi verirsen yardımcı olmak isterim.

    hakan hakan (15409)