Bilgisayar Açılmıyor

Bilgisayar çoğu zaman açılmıyor. Açma tuşunda 10-15 defa basınca açılıyor. Bataryayı takınca hemen açılıyor.

Bir de açma tuşuna 10-15 defa bastıktan sonra açılınca kapatıyorum. Tekrar açma tuşuna basınca açabiliyorum. Bir gün sonra yine aynısı oluyor.

kalemlik100 kalemlik100 (14)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Donanımsal bir problem açma kapama tuşunun içindek işlem kısmında bir uyuşmamazlık olabilir

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Ama batarya ile çalışıyor hemen. kalemlik100 7 yıl önce
    • :/ bilmiyorum valla Bilgisayarcıyaa sor biz donanımsal sorunlara bakamıyoruz çünkü tam görmemiz lazım bilgisayarı ben bilgisayardan çok iyi i anlıyorum sen bilgisayarcı para istemez isterse 5 - 10 TL ister nvidiagtx 7 yıl önce
    • sorun donanımsal nvidiagtx 7 yıl önce

    Nasıl PC kullanmak o?

    Batarya neden çıkartılır ve PC, bataryası çıkartılmış halde neden kullanılır?

    Bir PC normal şartlarda güç düğmesine basılarak kapatılırmı hiç? İşletim sistemlerinde "Bilgisayarı Kapat", "Yeniden Başlat" gibi düğmeler (komutlar) neden konulmuştur?

    Eğer istisnai sebepler yoksa üstteki saçmalıklar (kusura bakma başka izahı yok) neden yapılır?

    Yazılımsal ve dahada kötüsü donanımsal problemler için özel gayretmi gösteriyorsun?

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Güç düğmesi ile kapatmıyorum. Başlat'tan kapatıyorum. kalemlik100 7 yıl önce
    • Bataryasız kullanıyordum genelde aldığımdan beri. Bataryasının ömrü kısalmaması için. kalemlik100 7 yıl önce
    • Saçmalık.. Bataryayı hiç çıkarma. Aynı zamanda adaptörü fişe takılı olur, birlikte kullanırsın. Böylece hem bataryanın ömründe hızlı tükenme olmaz (eninde sonunda tükenir ama.. hiç kullanmasan bile.. ) hemde ani elektrik kesilmelerinde falan donanimlarda zarar görmez, veri kayıplarıda olmaz. Ortalama 30-40 günde birde pil boşalana (% 8'lere düşene) kadar kullanırsın. En rasyonel ve verimli kullanım böyle olur @kalemlik100 temmuz 7 yıl önce
    • Tamam, teşekkürler. Umarım donanımlarda bir problem olmamıştır. Yazılımsal sorunlar format ile geçer en kötü ama donanımsal bir sorun olduysa biraz masraflı olur. kalemlik100 7 yıl önce

    @kalemlik100 sorun donanımsal gibi görünüyor, bir bilgisayarcıya götürmende fayda var.

    Servise versen daha iyi olur (garantisi bitmemişse)

    Ve bataryayı dışarıda kullanma, içeride kullanman daha iyi olur.

    toprak34 toprak34 (2026)