Bilgisayar açılmıyor

Merhaba,

Bugün bilgisayarın fişi yerinden çıkmış. Sonra kapandı ve açılmadı. Sisteöin ışığı yanıyor ve bir de uçak modunun ışığı yanıyor. Ne yapabilirim

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

  • Nerelerdesin Toprak, hala açılmadımı bilgisayarın? :) temmuz 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Fişini çektin, neden? Laptop PC'de fiş çekmekle bir şey olmazki. PC'de kapanmaz, eğer kilitlenme - donma falan varsa o da düzelmez. Zira fiş çekmeyle PC'nin beslendiği güç yok olmaz, bataryadan besleme devam eder. Neyse, bataryayıda çıkar ve birkaç dakika sonra bataryayı yeniden takarak takarak  (veya fişe takarak adaptör ile güç beslemesi yaparak)  pc'yi yeniden aç.

Eğer bataryayı çıkaramıyorsan PC'yi açık bırakarak bataryanın kendiliğinden boşalmasını bekle (Bu çok uzun bir zaman alabilir).

temmuz temmuz (12505)