Bilgisayar Adını Değiştirme

Bilgisayarımı formatlarken adını yazmıştım fakat bilgisayarım sağ  tıklayıp özelliklere girince başka bir isim gözüküyor bunu nasıl değiştiririm?

bilgisayar adı

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Komut ile bilgisayar adını değiştirebilirsin.

    1. Windows ve X tuşlarına birlikte bas.
    2. Açılan pencereden Komut istemi (Yönetici) seç
    3. Komut istemine şu komutu yapıştır: Ypıştırmadan YeniAd yazan bölüme bilgisayarının yeni adını yaz. Enter tuşuna bas.
      wmic computersystem where name="%COMPUTERNAME%" call rename name="YeniAd"
    4. Bilgisayarı yenien başlat.

    Bu şekilde bilgisayar adını komut isteminden değiştirebilirsin.

    cemkara cemkara (4215)