bilgisayar ara ara takılıyor

arkadaşlar belki biliyorsunuzdur asus k55lb pc teknosadan aldım yeni 2 gün oldu baya bi alındı özellikleri felan sağlam 8gb ram felan var ama pc ara ara takılıo bi 5 snbekledim geçen sonra kendine geldi bu normalmi mesela lol oyanrken ara ara takılıo 1 sn felan sona 1 sn ilerdeki efeklere geçio hızlıca götürüyimmi teknosaya yoksa olağan şeylermi kullan bilgi verirse sevinirim bi sorunu varmı diye yapabileceğim bi test de varsa link atarsanız memnun kalırım

hcy043 hcy043 (7)
8 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    Kardeşim bilgisayarın driverlarını güncelle.. eğer sorun yine devam ediyorsa bilgisayarı yenilemeye çalış ya da format at.. sorun kalmaz inşAllah..

    yzirek025 yzirek025 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarında virüs olabilir karspersky yada eset gibi güçlü programlarla bilgisayarını tarat.İşlemcinde sorun olabilir. Denetim Masasından gereksiz programları sil.Driver güncelle.CCleaner kullan. Olmazsa format at. Formatda işe yaramasza aldığın yere götür.

      kullanici175423 kullanici175423 (3)
      8 yıl önce cevaplandı

        Soğutucu fan tam olarak görevini yerine getiremiyor olabilir. Bilgisayarı kullanırken altına extra fan tepsisi koysanız sorununuz düzelebilir. Yaz aylarında aşırı sıcaklar insanlarla beraber pc leride vuruyor.

        namras namras (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          driver güncelledim esetde var ama ara ara takılıo i5 5200u işlemci var 2,7 e kadar çıkıyor takılması normal deil ise götürrücem 1 hafta olmadı daha alalı k55lb asus

          hcy043 hcy043 (7)
          8 yıl önce cevaplandı

            İki günlük PC problemleri için forumlarda veya benzer web ortamında çözüm aranmaz. Aldığın yere veya yetkili teknik servise sor. Oradan sana gerekli izahat verilecektir veya eğer özel bir vaziyet varsa gereken müdahale yada belki ürün değişimi yapılacaktır (Bu gibi hallerde ürün iadeside yapılabilir).

            temmuz temmuz (12505)
            8 yıl önce cevaplandı

              Sen Temmuz abiyi dinle.

              Yeni bilgisayar ve sorun yaşıyorsan hiç durma hemen aldığın yere götür.

              Donanımsal bir sorun vs varsa en azından yenisini verirler.  İşletim sisteminde sorun varsa sıfırlarlar.

              cemkara cemkara (4215)