Bilgisayar Ayarlarını Açamıyorum? (Windows 8.1)

Windows 8.1 kullanıyorum bilgisayarımın ayarları açılmıyor ve her şey gitti mağaza vb.. yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler

selo55 selo55 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Büyük ihtimalle Windows 8.1 sistem dosyalarınız zarar görmüş.Bu zarar neticesinde bazı uygulamalar kullanamıyorsunuz, temel windows işlemlerini yapamıyorsunuz.

    Windows 8.1 işletim sistemini onarmak veya Sistem geri yükleme aracını çalıştırmak sorununuzu yüksek olasılıkla çözecektir.

    Çözüm1: sfc /scannow komutu ile bozuk dosyaları onarmak

    1. Başlat gelerek arama kutusuna çalıştır yazın ve enter e basın veya Windows+R tuşları ile de çalıştır ı başlatabilirsiniz.

    2. çalıştır bölümüne aşağıdaki komutu girin.Bu komut Windows dosyalarını analiz ederek bozuk veya varsa eksik dosyaları onaracaktır.Bu işlem biraz uzun sürebilir.

    sfc /scannow

    Çözüm 2: Windows 7 de disk taraması yapmak? (chkdsk)

    1. Başlat a gelin, arama bölümüne çalıştır yazın ve tıklayın ya da Windows+R tuşları ile de çalıştır ı başlatabilirsiniz.

    2. çalıştır bölümüne cmd yazın ve enter e basın.

    3. Açılan komut sistemi ekranına aşağıdaki komutu girin (:X yerine kendi sürücü harfinizi uyarlamalısınız)

    CHKDSK /F X:

    Örneğin sürücü harfiniz D ise komut aşağıdaki gibi olmalı;

    CHKDSK /F D:

    Çözüm 3: Sistem Geri Yükleme aracını çalıştırın

    Üstteki yöntemler işe yaramazsa sistem geri yükleme yaparak bilgisayarınızın sorunsuz çalıştığı bir tarihe geri yükleme yapabilirsiniz.

    Çözüm 4: Windows başlangıç onarmayı çalıştırın

    Bu konu hakkında tüm bilgileri aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

    Windows 8 ve 8.1 işletim sistemi nasıl onarılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)