Bilgisayar BIOS giriş tuşunu bulamıyorum

Öncelikle merhaba,benim bir laptopum var ve laptopum 32 bit olduğu için 64 bite çevirmeye çalıştım ama bios tuşu yok bütün tuşları denedim f2,fn hepsini denedim ama olmuyor.lütfen yardım edin Windows 8.1 klavyeyle de olmuyor.

ashsh ashsh (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows üzerinden de biosu açabilirsiniz . Güç seçeneklerinde yeniden başlata tıklayın ve aynı anda shift tuşuna basılı tutun

    Veya

    Ayarlar > bilgisayar ayarlarını değiştir , daha sonra genel katagorisini seçin , gelişmiş başlangıçta şimdi yeniden başlatı tıklayın.

    Ve başlıkta Lütfen,Yardım gibi ifadeler kullanmayın.

    hsyn01 hsyn01 (52)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayar marka ve modelini söyleseydin işimiz çok kolay olurdu.

      Her bilgisayarın BIOS giriş tuşu farklıdır. F1, F2, f10 veya DEL gibi bir tuş BIOS'a girişi sağlar ama dediğim gibi marka ve model vermen gerekiyor.

      Masaüstü bilgisayarsa o zaman anakart markası ve modelini vermelisin.

      hakan hakan (15424)