Bilgisayar boştayken bile drop yiyor (Takılma Oluyor), ne yapmalıyım?

Öncelikle Asus X550JK model bir Laptop'a sahibim. Windows 10 kullanıyorum. Bilgisayarı yeni açmama rağmen sürekli drop giriyor. Yani bilgisayar boşta olmasına rağmen böyle bir sorun yaşıyorum. Fareyi ekranda hareket ettirirken bile bu drop hissediliyor. Müzik açsam her drop girdiğinde müziğin sesi takılıyor. Sürekli, aralıksız, 1 saniyede bir giriyor. Virüs taraması yaptım, virüs yok. Ekran kartı ve Windows güncellemeleri de tam. Görev yöneticisinde anormal bir durum da gözükmüyor. HDD'ye bad sector taraması yaptım hiçbir sorun çıkmadı. Disk sağlığı %100 olarak gözüküyor. Bilgisayarı yeniden başlat yapınca sorun düzeliyor.  Sorun neden kaynaklı olabilir?

muhammet60 muhammet60 (5)
3 yıl önce sordu

  • Hangi antivirüs programını kullanıyorsun? darkcrak 3 yıl önce
  • Virüs programı kullanmıyorum. Virüs taramasını ADW Cleaner ile yaptım. muhammet60 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Hangi Windows 10 sürümünü kullanıyorsun? Format atmaya fırsatın olursa Format atıp sürümü en güncel sürüm olan 20H2'ye yükselt. Temiz ön yükleme yapmayı bir dene;

Chipset driverını güncelle.

hydra hydra (3800)